12 fiatal alkotó mutatta be az Új Budapest Galériában megrendezett kiállítás és díjátadó keretében, hogy milyen alternatív és kreatív felhasználási módokkal hoznak létre számítógépes pályaműveket. 10, illetve 18 éves is volt a díjazottak között, akik animációt, robotot, telefonos alkalmazást vagy játékot neveztek be, de a nyertesek közé került például okosgitár vagy vezérelhető modell autó is. A verseny a fiatalokat a kreatív eszközhasználatra és terveik megvalósítására ösztönzi, iskolás keretektől függetlenül, nyilvános bemutatkozási lehetőséget teremtve. A verseny hívta életre például 2005-ben az Időkép projektet, amely azóta több százezres napi látogatottságú portállá fejlődött.
Czeglédi Bálint és Kristóf Ákos, a Vörösmarty Mihály Gimnázium végzősei egy különleges képernyőkímélővel, a Loop Plakáttal vívták ki a zsűri elismerését.
– A verseny lényege, hogy 19 éves kor alatt bárki nevezhet és beküldhet számítógépen készült munkákat, játékot vagy bármilyen művészeti alkotást – mondta el a verseny kapcsán Kristóf Ákos, a Loop egyik ötletgazdája.
A hangulatteremtő program egyfajta kikapcsolódást nyújt a nézőnek, akik Budapest látképét, a rakpartot tekinthetik meg nappali és éjszakai változatban is, itt tekinthetik meg.
– Ezen a versenyen a gyerekek is kiválóan megmutatták, hogy már egészen fiatalon lehet egyedinek lenni. Különleges még az is, hogy a pályaművek egyáltalán nem hasonlítanak egymásra, számos nagyon különböző alkotás versenyezhetett egymással – emelte ki Czeglédi Bálint, a Loop másik alkotója.
A két érdi fiatalnak is kicsit különböző a beállítottsága, egyikük a programozásért, másikuk pedig a program esztétikus megjelenéséért felelt és így remekük ki is egészítették egymást. A végzősöktől megtudtuk, hogy később is az informatika és a marketing területén szeretnének elhelyezkedni, így lehetséges, hogy akár újabb közös projektbe is kezdenek később.
A Czeglédi Bálinttal és Kristóf Ákossal készült interjút itt tudja meghallgatni: