Az Érd Körbe kerékpáros felvonulásnak több mint két évtizedes hagyománya van, kezdetben egy tavaszi és egy őszi rendezvénnyel kedvesekedtek a szervezők a bringázás szerelmeseinek. Évekkel ezelőtt azonban bővült a tekerések száma, hiszen igény mutatkozott az éjszakai körre, így most már évről évre minden nyáron egy alkalommal sötétedés után is körbe lehet tekerni a várost.
Július 11-én, szombaton este adott az újabb lehetőség, immár 13. alkalommal pattanhatnak nyeregbe mindazok, akik szeretnék megnézni, hogy milyen arcát mutatja Érd a lámpafény mellett.

A hivatalos tájékoztatás szerint az indulás 20:30-kor lesz, előtte fél órával kezdődik a gyülekezés, így mindenkinek érdemes korábban érkeznie. A szervezők hangsúlyozzák, hogy a túrán nem lesz rendőri felvezetés, a résztvevők maguk alkotnak szabályos, hosszú sort, és a KRESZ szabályait mindvégig betartva haladnak végig a városon.
A túrán 14 éven felüliek vehetnek részt, a tizenévesek kizárólag felnőtt kísérő jelenlétében kapcsolódhatnak be.
A biztonság érdekében minden kerékpárt az előírásoknak megfelelően fel kell szerelni első és hátsó lámpával, a résztvevőktől pedig láthatósági eszközök – mellény, pánt vagy egyéb láthatósági ruházat – viselését is kérik. A fejvédő sisak használata kötelező.

A szervezők azt is kérik, hogy mindenki gondoskodjon megfelelő folyadékpótlásról, így egy vízzel teli kulacs mindenképpen ajánlott. A tempót az összegyűlt bringásoktól teszik függővé, de mindenkit bevárnak, hogy egyben maradjon a társaság.
Az útvonal hossza közel 30 km lesz, Érd-Ófalutól a Papi földeken át, egészen az M7-es autópályáig bejárják Érdet az éjszakai kerékpárosok.
Az Érd Körbe jövőre lesz 25 éves, így a következő évben valószínűleg az eddigieknél is színesebb kerékpáros programok lesznek Érden, de addig azért az idei őszi tekerés is tartogat majd meglepetéseket – tudtuk meg a szervezőktől.