Sorra nyeri az érmeket Krajnyák Zsuzsanna

Sorra tarol a világ legnagyobb versenyein az érdi sportoló

Krajnyák Zsuzsanna szorgalmasan gyűjti a paralimpiai kvalifikációhoz szükséges pontokat.

Közel egy év kihagyás után dobogós helyezéssel tért vissza Krajnyák Zsuzsanna a tavaly szeptemberi, olaszországi Pisában rendezett kerekesszékes vívó-világkupán. Ezután a 2024. évi párizsi paralimpia hivatalos kvalifikációját megkezdve, az egri világkupán szerzett érmet, majd a lengyelországi Európa-bajnokságon is gyarapította a éremkollekcióját.

Krajnyák Zsuzsanna 2023. januárjában ismét díjazott lett (ezúttal csapatban) az M4 Sport Év Sportolója Gálán, majd az Amerikai Egyesült Államokba utazott, és a washingtoni világkupa-állomáson tőr egyéniben (A sérültségi kategóriában) nyert bronzérmet.

Érd büszkesége, a paralimpiai ezüst- és bronzérmes, világ, Európa és magyar bajnok kerekesszékes vívó a tengerentúli verseny előtt adott interjút Pecsuvácz Péternek, az Érd TV Playoff című sportműsorában.

Fotó: ÉrdMost