A hétvégi házban ne tároljon a szükségesnél nagyobb értékeket, gondoskodjon azok védelméről, a bejárati ajtót is érdemes korszerű zárral felszereltetni. Az ajtó anyaga legyen masszív fém vagy tömör fa.
Fontos, hogy az egyéb külső nyílászárók és a garázs is kellő védelemmel rendelkezzen! Azokat többféle biztonsági eszközzel ajánlott felszerelni. Csupán a szúnyogháló nem véd meg a betörés ellen!
Az anyagi lehetőségekhez és védendő értékekhez mérten érdemes elektronikai védelmi rendszert kiépíteni. A biztonságon nem éri meg spórolni, hiszen a tapasztalatok szerint egy betörés okozta kár gyakran többszöröse lehet a megfelelő védelmi rendszer beszerzési és felszerelési költségének.
Javasolt rendszeresen látogatni a hétvégi házat, nyaralót, illetve megkérni a környéken élőket, hogy fordítsanak figyelmet az üresen álló hétvégi házakra.
Tartson rendet közvetlen környezetében és a kertben is! A széthagyott kerti szerszámok vonzzák a tolvajokat, a betöréshez is felhasználhatók.
A sűrű növényzet kiváló rejtekhely a betörők számára. A dúsabb bokrokat, fákat ritkítsa meg annyira, hogy a betörők ne tudjanak észrevétlenül tevékenykedni!
A házhoz, ablakokhoz közel álló fák ágait vágja vissza! Az élő sövények, és a zárt kerítések magassága lehetőleg ne haladja meg a 90 centimétert, mert azzal gátolja a biztonságot fokozó rálátást.
Amíg a kertben dolgozik, háza ajtaját minden esetben zárja be, ne adjon alkalmat a besurranó tolvajnak!
Mit tegyen, ha betörést észlel vagy a hétvégi házhoz érkezve illetéktelen személy van bent? Amellett, hogy a bűnözők anyagi veszteséget tudnak okozni, ijesztő, ha idegen ember otthonukban jár. Ha érkezéskor betörés nyomait észleli, ne menjen be a házba, értesítse a rendőrséget az ingyenesen hívható 112-es segélyhívó számon!
A hátrahagyott nyomok elveszhetnek, megváltozhatnak, ha a helyszínt bejárja a rendőrség kiérkezéséig. Ne tegye!