22_03_29_erdmost_nincskep

Százhalombatta is összefogott az ukrajnai menekültekért

22_03_29_erdmost_nincskep

Százhalombatta is összefogott az ukrajnai menekültekért

Százhalombatta is összefogott az ukrajnai menekültekért, gyűjtés is indult és a befogadásukról is gondoskodnak. Ezen felül 1000000 Ft-ot utalt az önkormányzat a Magyar Vöröskereszt számlájára. Minderről Török Sándor alpolgármester számolt be az ÉrdFm 101.3 Zónázó című műsorában.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Török Sándor elmondta, hogy múlt hét hétfőn kezdődött az adománygyűjtés a Barátság Kulturális Központ épületében és az első szállítmányokat az elmúlt hétvégén már le is szállították a határra. Más intézmények által gyűjtött adományokat is várnak, hiszen iskolákban, óvodákban is gyűjtenek, és a célszerű az, ha ezek egy helyen vannak. Ezen kívül magánszemélyek is vittek már a határra adományt.

Jelenleg elsősorban tartós élelmiszert és ruhaneműt gyűjtenek, főleg gyermekruházati cikkből van kevés, és érdekes módon a női cipőkre is szükség van most. De az adakozni vágyókat a központi segélyszervezetek is egyre inkább a pénzügyi adomány felé próbálják terelni, mert a legpraktikusabban, a legcélszerűbben azt tudják felhasználni.

”Ebből a megfontolásból mi is 1000000 Ft-ot utaltunk át a Magyar Vöröskereszt számlájára, mert úgy gondoltuk, ez most a leghatékonyabb.”

Százhalombattán jó néhány menekült tartózkodik magánszemélyeknél is, így jelenleg 45-50 Százhalombattán tartózkodó menekültről van tudomása az önkormányzatnak. Az önkormányzat jelenleg 15 fő elhelyezéséről és teljes ellátásáról gondoskodik, őket a Training Hotelben szállásolták el.

Török Sándor alpolgármester elmondta, hogy egy kárpátaljai óvónő jelezte, hogy ha az elhelyezésükről tudnának gondoskodni, akkor ő jönne a családjával Százhalombattára, és örömmel tevékenykedne a városban.

További cikkeink

További cikkeink

Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében óvodai dajka
Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében pedagógiai asszisztens

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email