Birkózás: négy arany- és egy ezüst a hétvégi termés

Négy arany- és egy ezüstérmet szereztek az Érdi Spartacus SC birkózói a hétvégén Bükfürdőn rendezett szabadfogású nemzetközi versenyen és gálán.

Az idén nyolcadik alkalommal Bükfürdőn megtartott Castrum Sec Kupán a szabadfogású birkózók léptek szőnyegre.

A nemzetközi mezőnyben 189 hazai és külföldi versenyző indult, míg az érdiektől öten voltak érdekeltek és mind dobogóra állhattak.

A grundbirkózóknál a 21 kilogrammosok küzdelmét Marcinkovics-Kovács Zekő nyerte, a gyermek I-es korosztályban, a 37 kilogrammosok között testvére, Marcinkovics-Kovács Bende, 40 kilóban pedig Csuka Levente is diadalmaskodott.

A diák II-es korosztályban Jakab Roland (38 kg) révén egy újabb aranyérmet szereztek az érdiek, míg a diák I-eseknél Marcinkovics-Kovács Keve 75 kilóban második helyen végzett.