22_03_29_erdmost_nincskep

Évközi élmények a Szikránál

22_03_29_erdmost_nincskep

Évközi élmények a Szikránál

35 szervezetet összesen 40 millió forinttal támogatott a MOL Gyermekgyógyító Programjában. 2021-ben a Szikra Tehetséggondozó Egyesület is a nyertesek között van, hiszen 1,6 millió forintot nyert művészetterápiás foglalkozásokra.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Mint a Mol közleményében ismerteti, összesen 35 szervezet tud évközi élmény- és művészetterápiás fejlesztő foglalkozásokat, illetve téli-  és évközi táborokat megvalósítani a mintegy 40 millió forintos támogatás felhasználásával a MOL Gyermekgyógyító Programja keretében 2021-ben.

A művészeti, mese- és drámapedagógia mellett egyre növekvő tendenciát mutat az állatasszisztált, azaz a speciálisan képzett kutyák és lovak bevonásával végzett terápiák száma, de van olyan szervezet, amely fal- és sziklamászással vagy a természeti kihívásokkal való megküzdéssel segíti és támogatja a krónikusan beteg, fogyatékkal élő vagy a lelki egészség szempontjából veszélyeztetett gyerekek gyógyulását, rehabilitációját.

A Pest megyében megvalósuló foglalkozásokra öt szervezet: a pilisi Csepp a Tengerben Alapítvány, a nagykőrösi Kéz a Kézben Alapítvány, a fóti Magyar Lovasterápia Szövetség Alapítvány, az érdi SZIKRA Tehetséggondozó Egyesület és a fóti Vak Diákok Sportegyesülete pályázott sikerrel.

A pályázatokat orvosszakértők és szakmai zsűri bírálta el. A zsűri tagjai Dr. Hauser Péter, a BAZ Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Velkey László Gyermekegészségügyi Központjának vezető főorvosa, gyermekonkológus, Kozékiné Dr. Hammer Zsuzsanna klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar egyetemi adjunktusa és Pálmai Katalin, a Heim Pál Gyermekkórház nyugalmazott pszichológusa voltak.

8 megyéből és Budapestről összesen 35 szervezet 10 művészetterápiás és 25 élményterápiás programot, illetve évközi tábort tud majd megvalósítani a támogatásból. A programok között van olyan, amely mozgásos, mese- vagy drámapedagógiára épül, zene-, festészet- vagy egyéb művészeti terápiával dolgozik, de egyre növekvő tendenciát mutat az állatasszisztált, azaz speciálisan képzett kutyák és lovak bevonásával végzett terápiák száma.

A civil szervezetek előfinanszírozásként kapják meg a támogatást, amelyet a legtöbb esetben a terapeuták bérére, szállítási- és anyagköltségre fordítanak, ezáltal a foglalkozások a rászorulók számára is könnyebben elérhetők.

A MOL Gyermekgyógyító Program 2005 óta összesen több mint 550 rehabilitációs programot tudott támogatni a gyermekegészségügy területén. Az eddigi támogatások teljes összege meghaladja a 700 millió forintot és több mint 120.000 beteg gyermeknek segített.

A Szikra Tehetséggondozó Egyesület a pályázaton elnyert támogatásból féléves komplex művészetterápiát tart az autizmus spektrumzavarral rendelkező gyermekeknek.

A heti rendszerességgel megvalósuló kiscsoportos foglalkozások a zeneterápia, a tánc és mozgásterápia, a képzőművészet-terápia és a drámaterápia eszközeit segítségül hívva fejlesztik az autizmussal élő fiatalok szociális és kommunikációs képességeit. Az egyes alkalmakon kreatív, testtudatos és mozgásos játékokon vehetnek részt a diákok, amelyeket mesélés, zenélés és beszélgetés is kiegészít. A folyamatot rendszeres szülőkonzultációk kísérik, amelyek során a stresszoldásban kapnak segítséget a résztvevők.

Zádori Henrietta, a Szikra alapító-elnöke korábban kifejtette, az érdi kisiskolásoknak és óvodásoknak szóló foglalkozásokat Rajnoha Szilvia mozgás- és drámapedagógiai képesítéssel is rendelkező mentálhigiénes szakember tartja.

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email