Cselgáncs: hatodik hely az éremtáblázaton a Diósdi DSE-Érdi JC-től

Három-három arany- és ezüst-, illetve egy bronzérmet és két pontszerző helyezést értek el a Diósdi DSE és Érdi Judo Club cselgáncsozói a Pakson immár negyvenedik alkalommal megtartott Atom Kupán.

Öt korosztály, az ifjúsági, a serdülő, a diák A, B és C küzdelmeit rendezték Pakson a negyvenedszer megtartott Ahttps://erdmost.hu/wp-content/uploads/2021/06/business-blog-session-cover-img-03.jpg Kupa Köves László Emlékversenyen, ahol négy ország 76 egyesületének 664 dzsudokája lépett tatamira.

A Diósdi DSE és Érdi JC-ből tizennégy, a Benta Judo SE-ből hat sportoló indult a viadalon, amely a diák C-korosztálynak Magyar Kupa, a többieknek országos rangsorverseny volt.

Az előbbi egyesület versenyzői közül Jüttner Janka nem akármilyen teljesítményt mutatott, hiszen a serdülők és az ifjúságiak mezőnyében is aranyérmes lett 48 kilogrammban, míg a diák B-seknél Dudás Regina is első helyen végzett.

Serdülő 36 kilóban Bodor Mátyás, diák-B 50 kilóban Balla Sándor, 60 kilóban Helfrich Márton András is ezüstérmes lett, míg diák-A korosztályban a 49 kilósok között Bédi László a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Rajtuk kívül az ifjúságiaknál 60 kilóban Tölgyfa János ötödik, serdülő 36 kilóban Riedl Ákos hetedik lett, Balog Bálint, Bodor Sebestyén, Bodor Szilamér, Darabos Gergő, Jüttner Ábel és Vörös Vilmos helyezetlenül zárt.

A hét éremmel a Diósdi DSE és Érdi JC az éremtáblázat hatodik helyén végzett.

A Benta Judo SE versenyzői pedig összesen egy arany- két ezüst- és két bronzérmet, valamint szintén két pontszerző, ötödik helyezést értek el.

A serdülőknél 57 kilóban Mráz Dóra diadalmaskodott a lányoknál, aki felversenyzett az ifjúságiak közé is, ahol bronzéremig jutitt, míg csapattársa, Mucsi Zille ötödik helyen zárt. A serdülőknél még Lacsik Levente indult, aki 46 kilóban ugyancsak az ötödik helyet szerezte meg, míg az ifjúságiak között egészen az ezüstéremig menetelt.

A diák B-korcsoportban 36 kilogrammban Blázsovics Kinga ezüst-, 55 kilóban Krausz Bernát bronzérmesként zárt.