Foci: megszerezte első hazai sikerét a Budaörs

Megtört a Merkantil Bank Liga NB II-ben szereplő Budaörs nyolcmeccses nyeretlenségi szériája. A másodosztályú klub először nyert az új Árok utcai Stadionban, ahol az új vezetőedző, Gabala Krisztián is először győzött, miután az együttes 3–0-ra verte a Tiszakécskét.

A Budaörs az NB II-ben idáig csak a nyitófordulóban tudott nyerni, amikor Kecskeméten győzött 3–2-re, azóta legutóbbi nyolc mérkőzéséből négyet elveszített, négyszer döntetlent játszott.

A 10. fordulóban viszont a sereghajtó Tiszakécskét fogadta a BSC, amely az első félidőben még nem tudott előnybe kerülni, de a második elején Petneházi Márk keresztlabdája után Winkler András lőtt a bal felsőbe (1–0), majd egy perccel később a Horváth Roland ellen elkövetett szabálytalanság után megítélt tizenegyest Petneházi értékesítette (2–0).

A Budaörs háromgólos sikerét pedig a 89. percben Vankó Imre állította be.