Mint Bitskey S. Kata beszámolt róla, tájépítész és településszervező egyetemi hallgatókkal járták körbe a leendő klímapark területét, akik már tájépítészeti terveket is fognak készíteni, és ezekkel a tervekkel tudnak majd tovább haladni.
A főépítészi munkatárs arról is beszélt, hogy az elképzelésük egy olyan park, ami a városon belül modellezi egyrészt azokat a problémákat, amik a klímaváltozással kapcsolatban jelentkeznek, másrészt pedig bemutat megoldási javaslatokat, lehetőségeket, hogy hogyan tudunk városi környezetben alkalmazkodni a megváltozott klímához.
„A park attól lesz klímabarát, hogy az egyre melegedő és sűrűn beépített városi környezetben egy hűsítő zónaként tud működni, ugyanakkor egy oktató funkcióval is kiegészül.”
Kata azt tapasztalja, hogy fenntarthatóság és a „zöldfejlesztés” elméleti szinten mindenki számára nagyon egyértelmű és érthető, de a gyakorlatban, amikor neki állnak például építkezni, az az első, hogy a fáknak a 70-80%-át kivágják a telekről.
Ha meglesznek a tervek, akkor el tudnak indulni a megvalósítás felé, Kata reményei szerint ősszel már fel tudnak mutatni eredményeket, és október végén-november elején már látványos dolgokat is be tudnak mutatni, nem csak terveket.