Ismertették, az átlagos hiteligény ügyletenként 9,1 millió forint. A legtöbb igénylés a vendéglátás, turisztika, kiskereskedelem, kultúra területén működő vállalkozásoktól érkezett.
A hétfőn érvénybe lépett könnyítés miatt április 12-től azok a 2019-ben alapított vállalkozások is igényelhetik a hitelt, amelyek az alapítás évében pozitív üzemi eredményt értek el. A kis- és középvállalatokon és egyesületeken túl már nonprofit. kft.-k is igényelhetik a maximum 10 millió forintos kölcsönt.
Változás még, hogy a 2021. március 8. előtti időszakban történt, 50 százalékos, vagy azt meghaladó mértékű tulajdonosváltás már nem kizáró ok a hitelfelvételnél.
Tudatták azt is, hogy az egyszerűbb kitöltés miatt külön kölcsönkérelmi nyomtatvány készült az egyéni vállalkozóknak és a gazdasági társaságoknak. További könnyítés, hogy ingatlan fedezet benyújtása esetén elég az ingatlan könyv szerinti értéket alátámasztó számviteli bizonylat benyújtása is.
A Magyar Bankholding Zrt. arról tájékoztatott, hogy eddig több mint 1800 vállalkozás igényelte a kamatmentes újraindítási gyorskölcsönt a tagbankjaikban, összesen több mint 16 milliárd forint értékben. A Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank MFB Pontjain továbbra is számottevő érdeklődés mutatkozik a hitel iránt. A pandémiás helyzet szülte korlátozások enyhítésével a hiteligények további növekedésével számolnak Magyarország második legnagyobb bankcsoportjánál – írták. Várakozásaik szerint több ezer cég több tízmilliárd forint értékben igényelheti a gyorskölcsönt a három hitelintézet 474 MFB Pontján.
“Arra számítunk, hogy a korlátozások fokozatos feloldásával megnő az igénylések száma, ennek első jeleit már most látjuk. A Magyar Bankholding prognózisa szerint a program jelenlegi 100 milliárdos kerete nyárra kimerülhet” – mondta a közleményben Vida József, a Magyar Bankholding vezérigazgatója.