Mint azt Érd alpolgármestere közösségi oldalán megjegyzi, a program pályázati felhívásának 19. oldalán, a 3.6.1. pontban ugyanis ez áll:
„A projekt területi korlátozása
A megvalósítás helyszíne Pest megye települései, kivéve Érd Megyei Jogú Város, valamint Budapest Főváros területét.”
Tetlák Örs gyalázatnak nevezte az esetet. Őszintén reméli, hogy Csőzik László polgármesterhez hasonlóan – aki hivatalos formában fordult a minisztériumhoz az Érdet kizáró döntés korrigálása érdekében – a NER helyi vitézei is tömött sorokban tiltakoznak a kormánynál.
„Már ha települési képviselőnek érzik magukat, nem a pártállam helyi szolgáinak” – jegyzi meg az alpolgármester, kitérve arra is, az Érdhez hasonló lakosságszámú városokhoz (Szolnok, Veszprém, Szombathely) képest Érden 250-300 bölcsődei férőhellyel van kevesebb.
Frissítés, 16.25:
Csőzik László polgármester közösségi oldalán azt írta, a férőhelybővítési pályázat miatt levélben fordult Novák Katalinhoz, hogy az érdiek is egyenlő bánásmódban részesülhessenek.
A polgármester megemlíti, hogy a kétmilliárd forint keretösszegű pályázat révén azokat az önkormányzatokat, önkormányzati többségi tulajdonú vállalkozásokat, központi költségvetési szerveket, egyházakat és nonprofit szervezeteket támogatják, amelyek vállalják a bölcsődei férőhelyek bővítését és hozzájárulnak a kisgyermekes szülők munkavállalásához.
„Egyetértünk abban, hogy a munkahelyek megőrzése és a kisgyermeket nevelők munkába állásának támogatása nagyon fontos cél, a kormányzati és önkormányzati programokban elsőbbséget kell élvezzen. Különösen fontos, hogy Magyarország legnagyobb lélekszámú megyéjének lakói részesülhessenek a szűkösen rendelkezésre álló bölcsődei férőhelyek bővítésének pozitív hatásából”
– írja Csőzik László, aki meglepődve és megütközéssel tapasztalta, hogy a pályázati kiírás kifejezetten kizárja Érdet a pályázók köréből.
„A pályázati kiírás nem ad magyarázatot az érthetetlen negatív diszkriminációra”
– hangsúlyozza a polgármester, kitérve rá, hogy Érd nem csupán Pest megye legnépesebb városa, hanem országosan is a legdinamikusabban növekvő lakosságszámmal rendelkezik, tavaly mintegy ötezer fővel nőtt 74 ezerre a lakosok száma, ezzel a tizedik legnépesebb vidéki város lett, korösszetétel szerint viszont a legfiatalabb.
„Ezzel szemben bölcsődéink nem tudnak lépést tartani a folyamatosan növekvő igényekkel, jelenleg is 300 további bölcsődei férőhelyre lenne szükség.
Önkormányzatunk elkötelezett amellett, hogy Magyarország kormányával együttműködésben javítsa a kisgyermekes családok helyzetét, és a pályázatnak megfelelően önerővel is támogassa a kapacitásbővítést. Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata képviseletében ezért arra kérem Önt, a pályázati kiírás korlátozó rendelkezésének módosításával tegye lehetővé, hogy az érdi családok is részesüljenek a bölcsődei férőhelyek növelésének kormányzati szándékából, és így a munkaerőpiacon se induljanak hátránnyal a többi Pest megyei családhoz képest. Kérem továbbá, jelezze, hogy a kormány alternatívaként milyen egyéb támogatással kívánja javítani Pest megye egyetlen megyei jogú városának bölcsődei kapacitását” – írja Novák Katalinnak címzett bejegyzésében Csőzik László polgármester.