Kosárlabda: edzés nélkül is magabiztos siker a nyitányon

Noha teremproblémák miatt közel egy hónapja nem edzhettek közösen a VMG DSE férfi kosárlabdázói, ennek ellenére magabiztos győzelemmel indították a szezont az NB II Közép B-csoportjában.

Valaczkay Gáborék időben elkezdték a felkészülést, ám az iskolai sportköri tevékenységek felfüggesztése miatt a VMG DSE az elmúlt közel egy hónapban csak egyénileg tudott készülni.

A bajnoki rajton sem a Vörösmarty Mihály Gimnázium tornacsarnokában, hanem Albertfalván látták vendégül a Malév SC-t.

Az érdiek nehezen lendültek bele a meccsbe a teljes alapozást teljesítő Malév ellen, ám az első negyedet így is egy ponttal megnyerték (13–12). Sőt, a másodikban Mario D’Avino vezérletével a nagyszünetre már 38–25-re vezettek, hiszen a januárban érkező olasz 28 (!) pontot vállalt magára.

A térfélcsere után is megmaradt a VMG lendülete, amely a harmadik negyedet nyolc, a negyediket öt ponttal nyerte meg, így magabiztos, 82–56-os győzelmet aratott.

A találkozón újoncot is avattak az érdiek, hiszen bemutatkozott az NB I-es múlttal is bíró Stork Dávid a csapatban.

„Ellenfelünk edzésekkel készült, mi nem edzettünk egy hónapja, csak egyénileg. Ettől függetlenül végig megbízható, biztos teljesítményt nyújtottunk, igazi csapatmunka volt. D’Avino kimagaslót nyújtott, 28 pontos első félidei játékával léptünk meg a szünetre, de mindenkivel elégedett lehetek a remek hozzáállásért. Gratulálok a csapatnak”

– értékelt az idei szezontól kezdődően már csak vezetőedzőként tevékenykedő Valaczkay Gábor.

A VMG DSE a bajnokság második körében október 18-án, 18 órától a Zuglói Sasok vendége lesz.