Vízilabda: jól indult az idény a BHSE-Érdnek

A Budapesti Honvéd SE érdi vízilabda szakosztályának három korosztálya is megkezdte a bajnoki küzdelmeket a hétvégén, melyek közül kettő sima győzelmet aratott, míg a harmadik szoros meccsen kapott ki.

A Budapesti Ifjúsági Bajnokságban (2002-es születésűek) szereplő Honvéd a Komjádi uszodában kezdte az alapszakaszt a Vasas SC ellen. Fazekas Márton együttese jól tartotta a lépést a Vasassal, ám a nagyszünetben már az angyalföldiek vezettek 5–3-ra. A fordulás után sem akart leszakadni a Honvéd-Érd, de a hajrát jobban bírta a Vasas, amely 12–8-ra nyert.

Budapesti Ifjúsági Bajnokság, 1. csoport, 1. forduló, Császár-Komjádi Uszoda
Budapesti Honvéd SE-Érd–Vasas SC 8–12 (1–2, 2–3, 2–2, 3–5)
A BHSE-Érd gólszerzői: Horváth Gergely 4, Greksa Martin, Magosi Botond, Szűcs Milán, Rényi Péter 1-1

A 2006-os születésűeknek kiírt Budapesti Szívós István Gyermekbajnokságot a Honvéd-Érd a III. kerületi TVE uszodájában ugyancsak a Vasas ellen kezdte. Vargáné Gazdag Erika együttese remekül, egy 4–0-s szériával nyitott, majd a szoros második negyed után a térfélcserét követően egy újabb 6–0-s sorozattal sima, 20–11-es győzelmet aratott. A Honvéd-Érd játékosa, Farkas Szilárd 11(!!!) gólt szerzett!

Budapesti Szívós István Gyermekbajnokság, 2006, 1. csoport, 1. forduló, III. kerületi TVE uszoda
Budapesti Honvéd SE-Érd–Vasas SC 20–11 (5–1, 5–5, 6–3, 4–2)
A BHSE-Érd gólszerzői: Farkas Szilárd 11, Szakács Péter 5, Szabó Bálint 3, Gáspár Bence 1

A harmadik 2008-asokból álló érdi együttes a Budapesti Markovits Kálmán Bajnokságot kezdte meg az FTC népligeti uszodájában a Polo SC ellen. A Garádi András és Vargáné Gazdag Erika által vezetett érdiek hamar eldöntötték a lényegi kérdéseket, hiszen egy 5–0-s széria után az első negyedben már 7–3-ra, a nagyszünetben pedig 13–4-re vezettek. A fordulás után valamivel szorosabbá vált a meccs, de a Honvéd-Érd simán, 19–9-re győzött.

Budapesti Markovits Kálmán Gyermekbajnokság, 2008, 1. csoport, 1. forduló, Népliget
Budapesti Honvéd SE-Érd–Polo SC 19–9 (7–3, 6–1, 4–3, 2–2)
A BHSE-Érd gólszerzői: Bihari Gábor 7, Fabinyi Huba, Korner Márton 4-4, Herpák Noel 2, Demjén Réka, Erdélyi Dömötör Balázs 1-1