Futsal: hétfőn, itthon kezdi a bajnokságot a 5 Stars

Eredetileg a szintén NB II-es Maglóddal, aztán az ő lemondásuk után a TFSE-vel vívott volna edzőmeccset a bajnoki rajt előtt a 5 Stars Érdi VSE futsalcsapata, végül utóbbiak is lemondták a meccset, így egy jó iramú egymás elleni játékkal hangolódott a hétfői szezonkezdésre Varga László együttese.

Már néhány hete elkezdődött a felkészülés a szeptember 7-i, Szigetszentmiklós elleni bajnoki rajtra a 5 Stars Érdi VSE-nek, amely a szintén NB II-es UTE elleni edzőmeccsét 10–4-re nyerte meg. Kajdy Zekőék a bajnoki rajt előtt újabb edzőmeccset vívtak volna, de előbb a Maglód, majd a TFSE is lemondta a találkozót, így Varga László, Zenga egymás elleni játékot vezényelt a csapatnak.

A négyszer tízperces meccset a narancssárgák kezdték jobban, akik a félidő előtt már öt góllal is vezettek, de a fordulás után a kék jelzőtrikósok is belejöttek és fordítottak is, a hajrában végül a narancsok húzták be a meccset (12–11).

Varga László csapata a bajnokságot szeptember 7-én, 20.30-kor a Szigetszentmiklós ellen kezdi meg az ÉRD Arénában.

További hír a klubbal kapcsolatban, hogy a 5 Stars Érdi VSE a Magyar Kupa előző kiírásában elért harmadik helyével kiemeltként csak a harmadik fordulóban kapcsolódik a küzdelmekbe az NB I-es csapatokkal közösen. Ezzel kapcsolatban Varga László elmondta, a kiemelés árnyoldala, hogy a négyes döntőben kiállított és három mérkőzésre eltiltott Bozsoki Imre így csak később tudja letölteni eltiltását.