Vízilabda: dupla siker a BHSE-Érdtől

A Budapesti Honvéd SE érdi vízilabda szakosztályának serdülő együttese a felsőházi rájátszásban az Oázis SC-t öt góllal, a 2006-os korosztály pedig az UVSE II-t tizenegy találattal győzte le.

A budapesti serdülő bajnokság felsőházi rájátszásának második fordulójában a Margitszigeten szállt vízbe a Budapesti Honvéd SE-Érd. Fazekas Márton együttese jól kezdett, Magyar Kristóf vezérletével rögtön 3–0-s előnybe került. Az 5–2-es első negyed után a második felvonás szoros csatát és hat gólt hozott egyenlő elosztásban.

A második félidőt is jól kezdték az érdiek, akik 13–7-re is növelték előnyüket, végül ötgólos, 16–11-es sikert értek el.

A BHSE-Érd 2006-os korosztálya pedig a rájátszás 3. csoportjának második körében a Hajós uszodában mérette meg magát az UVSE második csapatával szemben. Vargáné Gazdag Erika együttese az első negyedet 1–0-ra nyerte meg, amely után a második nyolc percben nyolc gólt is láthatott a közönség – ugyancsak egyenlő elosztásban.

A harmadik negyedben viszont valósággal átgázolt ellenfelén az érdi csapat, amely ezt az időszakot 9–0-ra nyerte meg, így a negyedik játékrész formalitássá vált, a BHSE-Érd pedig 18–7-re nyert.

Budapesti Serdülő Bajnokság, Rájátszás, Felsőház, 2. forduló, Széchy Tamás uszoda, Margitsziget
Budapesti Honvéd SE-Érd–Oázis SC 16–11 (5–2, 3–3, 5–3, 3–3)
A BHSE-Érd gólszerzői: László Attila 4, Magyar Kristóf 3, Fodor Gergő, Török Regő, Horváth Gergely 2-2, Szalay Előd, Hegedős Péter, Székely Szabolcs 1-1

Budapesti Rusorán Péter Gyermekbajnokság, 2006, rájátszás, 3. csoport, 2. forduló, Hajós uszoda, 33 m-es
Budapesti Honvéd SE-Érd–UVSE II 18–7 (1–0, 4–4, 9–0, 4–3)
A BHSE-Érd gólszerzői: Bereczki Erik 3, Szabó Bálint, Kovács II Ádám, Gáspár Bence, Farkas Szilárd, Herpák Noel, Székely Marcell 2-2, Serflek Levedi, Zsigó Botond, Erdő Richárd 1-1