Vízilabda: simán verték a III. kerületet az érdiek

Hazai medencében aratott magabiztos, 20–3-as győzelmet a Budapesti Honvéd SE érdi vízilabda szakosztályának 2005-ös együttese, amely az alapszakasz A-csoportjának 11. fordulójában a III. kerületi TVE-t győzte le.

Jól kezdte az ÉRD Arénában rendezett mérkőzését a BHSE-Érd, hiszen Bereczki Zsolt az első negyed első felében háromszor is bevette az óbudaiak kapuját, ám a vendégek 3–3-nál egyenlítettek. A játékrész végén viszont Farkas Szilárd és Magosi Botond is eredményes volt, s a hazaiak kétgólos előnnyel zárták az első felvonást.

A második negyedtől kezdődően viszont az érdiek más sebességi fokozatba kapcsoltak, ezt a felvonást Farkas Szilárd és Szopkó Bálint vezetésével 5–0-ra nyerték meg.

A harmadik és negyedik negyedben sem hagyott alább a BHSE lendülete, amely a második negyedhez hasonlóan a fordulás után sem kapott gólt, így magabiztos, 20–3-as győzelmet aratott. Az érdiek legeredményesebb játékosa a hét góllal záró Bereczki Zsolt lett.

Budapesti Szívós István Gyermekbajnokság, 2005, Alapszakasz, A-csoport, 11. forduló, ÉRD Aréna
KSI SE–Aquaworm-Göd 23–3 (6–0, 4–2, 7–1, 6–0)
Oxigén 2005–UVSE 1–46 (0–12, 0–8, 1–13, 0–13)
A-HÍD OSC Újbuda–Vasas SC 13–7 (3–1, 2–2, 4–0, 4–4)
Sportliget SE–II. kerület Sport 13–9 (3–2, 1–0, 4–2, 5–5)
Budapesti Honvéd SE-Érd–III. kerületi TVE 20–3 (5–3, 5–0, 7–0, 3–0)
A BHSE-Érd gólszerzői: Bereczki Zsolt 7, Magosi Botond, Farkas Szilárd 3-3, Szopkó Bálint, Gáspár Bence, Korner Márton 3-3, Demjén Dániel 1
FTC-Telekom–ASI DSE 19–6 (2–1, 6–1, 2–3, 9–1)