Birkózás: bronz az ob-döntőről, közel volt a dobogó a lány csb-n

Egy bronzérmet szereztek az érdi szabadfogású birkózók a kiskunfélegyházi országos diákolimpiai döntőn, míg a diák korcsoportos lányok a kaposvári csapatbajnokságon negyedikként zártak.

Előbb Kiskunfélegyháza adott otthont a diák II-es korcsoportba tartozó szabadfogású diákolimpiai döntőjét, ahol az érdiek közül legjobban a 32 kilogrammosok között induló Szenicza Nimród szerepelt. A 23 fős mezőnyben az érdi sportoló egyetlen vereség mellett állhatott a dobogó legalsó fokára.

Ezt követően a diák lányoké volt a főszerep Kaposváron, hiszen itt rendezték az idei csapatbajnokságot a korosztálynak. A 15 csapat részvételével lezajló versenyen az öt lányból álló Spartacus negyedik helyen végzett, s mindössze öt másodpercen múlt a dobogó, ha Kaszás Lilla tushelyzetét be tudja fejezni az idő lejárta előtt, ám ez nem sikerült, s negyedikként zártak az érdi lányok.

A csapat tagjai: Baljer Kitti, Berta Lara, Gazsi Blanka, Kaszás Elza, Kaszás Lilla