T. Mészáros András polgármester június elején tárgyalt Sárközi Márta tankerületi igazgatóval és Sátori Boglárka intézményvezetővel a Móra iskola átépítéséről. Megállapodtak abban, hogy az iskola vezetése elkészít egy intézményfejlesztési koncepciót az épület teljes felújításával kapcsolatban. A programjavaslat elkészült, a tankerületi igazgató elküldte a város vezetésének, és az anyagot T. Mészáros András a jövő heti közgyűlés elé terjeszti majd – hangzott el a mai polgármesteri sajtótájékoztatón.
– Kérni fogom a közgyűléstől, hogy indítsuk el a közös munkát, hogy mihamarabb meg tudjuk szerezni a kormányzattól a forrást az iskola megépítéséhez – hangsúlyozta T. Mészáros András, aki elmondta azt is: a projekt része a Batthyány-programnak, és része annak az iskolaépítési, felújítási programnak, ami egy évtizede a Gárdonyi átépítésével és bővítésével kezdődött a városban, és ami jelenleg is tart, hiszen több új oktatási intézmény épül a városban: átadták az új Batthyány, az új Kós, és a Felső-Parkvárosban létesítendő oktatási intézmény munkaterületét is.
– Mindenképp szükséges, hogy a Batthyány-program részeként a Móra iskola is megújuljon, és olyan körülményeket teremtsünk, amelyek az itt élők igényeit kielégítik, és az oda járó gyermekek valóban XXI. századi körülmények közt tudjanak tanulni. Bár az állam felel az iskolák működtetéséért, a város felelőssége ezzel nem csökkent, hiszen az iskolákba érdi gyerekek járnak – mutatott rá T. Mészáros András, hozzátéve: a szükséges egyeztetéseket követően várhatóan egy-két éven belül el tudják kezdeni a Móra iskola projektjét.
– Ahogy ígértük, a tervezéshez tízmillió forinttal hozzájárulunk. Emellett egymillió forintért a nyáron olyan játszó- és egyéb eszközöket szerzünk be, amelyek a szeptemberi iskolakezdést megkönnyítik majd – zárta szavait.
Képünkön az iskola Csóka utcai szárnya látható.