Kosár: győzelemmel zárták a szezont az érdiek

Hazai pályán 100–61-re ütötte ki a PAFC Basketet a BKG-VMG DSE a férfi kosárlabda NB II Közép B-csoportjának utolsó, harmincadik fordulójában.

Nem kezdte jól idei utolsó mérkőzését a BKG-VMG DSE, amely a két hellyel mögötte, a tizenharmadik helyen álló PAFC Basket együttesét látta vendégül a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban. Ám hiába az álmoskás kezdés, az érdiek az első negyedet csupán egypontos hátránnyal zárták (16–17).

A második játékrészben pedig felpörögtek és kiváló teljesítményükkel 21 (!) ponttal nyerték a negyedet, ezzel idejekorán eldöntve a találkozót (33–12, 49–29).

A folytatás sem hozott változást, az érdiek a harmadik negyedet hat, a negyediket tizenhárom ponttal nyerték meg, s így fölényes, 100–61-es győzelemmel zárták a bajnokságot.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa tíz triplájával (!), azaz harminc pontjával a játékos-edző Valaczkay Gábor lett.

Az érdi együttes az egyik legerősebbnek számító csoportban tizenhárom győzelemmel, 43 pontot szerezve a középmezőnynek mondható tizenegyedik helyen fejezték be a szezont.