Floorball: újabb egység jutott országos döntőbe

Három ténylegesen negyedik korcsoportos játékos mellett hét, harmadik korcsoportos floorballossal vett részt a hazai rendezésű országos elődöntőn a Batthyány Sportiskolai Általános Iskola nagypályás floorball csapata.

Horváth Anikó tanítványai a csoportkör során a Szőnyi Bozsik József Általános Iskola ellen 4–0-s vereséggel kezdtek, ezt követően a tiszanánai Sütő András Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolájával 1–1-es döntetlent játszottak, azonban a szőnyiek nagyobb arányban verték a tiszanánaiakat, ezáltal az érdiek végeztek a csoport továbbjutást érő, második helyén. A keresztjáték során a másik hármas győztese, a komáromi Feszty Árpád Általános Iskola ellen 2–2-es rendes játékidő után a büntetőpárbajt 3–2-re hozta a házigazda, amely így döntőbe jutott.

A fináléban ismét azzal a szőnyi Bozsikkal találkoztak, amelytől a csoportkör során sima vereséget szenvedtek, s ez a döntőben sem volt másként, a szőnyiek 8–1-re nyertek, azonban az érdiek a vereség ellenére az ezüstéremmel is bejutottak az országos döntőbe.

A Batthyány korábban a harmadik korcsoportos fiúknál, illetve a negyedik korcsoportos lányoknál harcolta ki a végső megmérettetésen való részvétel jogát, míg az egyes korcsoportos unihokisok és a kettes korcsoportos nagypályás fiúk egyaránt bronzérmesek lettek az elődöntőben, így nem jutottak el a végső fináléig.

A Batthyány csapata: Ba Marcell, Bajusz Ádám, Bitó Krisztofer, Bengyel Balázs, Koszta Pisti, Farkas Bence, Vakarcs Balázs, Egri Zsombor, Egri Bence, Nikolics Balázs. Testnevelő: Horváth Anikó

Eredmények, IV. korcsoportos nagypályás floorball diákolimpia, országos elődöntő, Batthyány Sportiskolai Általános Iskola
csoportkör:

Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola–Szőnyi Bozsik József Általános Iskola 0–4
Batthyány–Sütő András Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolája, Tiszanána 1–1