45 (!) érem egy hétvége alatt a Spartacustól

Szombaton a diák egyes korcsoport országos bajnokságát Zalaegerszegen, valamint Dorogon, a IX. Fekete Gyémánt Kupát rendezték a birkózóknak, míg a szumósok a felnőtt és gyermek országos bajnokságon léptek dohjóba vasárnap, ugyancsak Dorogon.

Szombaton a diák egyes korcsoport Zalaegerszeg felé vette az irányt, ahol a korosztály országos bajnokságát rendezték. A 180 birkózót felvonultató eseményre a területi bajnokságokról lehetett indulási jogot szerezni. Az Érdi Spartacus SC-től Gazsi Máté 54 kilogrammban a dobogó legalsó fokára állhatott fel, a többiek hetedik helyig jutottak. A Kaszás-lányok – Elza és Lilla – a versenyen biztató birkózást mutattak a fiúk között, amely jó előjel a serdülő országos bajnokság előtt.
A csapat másik fele Dorogon, a kilencedszer megrendezett Fekete Gyémánt Kupán lépett szőnyegre. A nemzetközi, kötöttfogású versenyen három junior korú birkózó volt érdekelt.

70 kilóban Berta Mike szereplését sérülés hátráltatta, emiatt már a selejtezőben búcsúzott. A 87 kilósok mezőnyében Végh Richárd szlovák ellenfelét legyőzte, majd a négy között kikapott az ezüstérmes Fullai Bencétől. Ezt követően viszont a vigaszágon román ellenfelét legyőzve lett bronzérmes.
97 kilogrammban pedig Végh Artúr szerepelt, aki a nyolc között kikapott a végső győztes Szőke Alextől, de a vigaszágon az adácsi Rákos Dominiket felülmúlva testvéréhez hasonlóan harmadik helyen végzett.

Ezt követően vasárnap is Dorogon volt jelenése az Érdi Spartacusnak, ám időközben sportágat váltottak, hiszen itt rendezték a gyermek és felnőtt korosztály szumó országos bajnokságát, amely több kategóriában válogató volt a következő időszak nagy versenyeire.

A gyermek korosztályban Gazsi Nóra (25 kg) és Baljer Márk (40 kg) is győzött, Jakab Roland (30 kg) második, Narancsik Levente (25 kg) harmadik lett. Gazsi és Baljer ezzel országos bajnoki címet is szerzett.

Az U12-eseknél Szücs Barna (40 kg) nyert, Narancsik Bence (35 kg) és Jakab Dániel (45 kg) ezüstérmes, Gazsi Blanka (45 kg), Baljer Márk (45 kg) és Bokros Márk (50 kg) egyaránt bronzérmes lett.

Az U14-es korosztályban mindhárom lány aranyérmes lett, így Baljer Kitti nyerte a 45, Kaszás Elza az 50, Kaszás Lilla az 55 kilogramm küzdelmeit. A fiúknál Hermann Norbert (70 kg), Jakab Dániel (45 kg) és Narancsik Bence (35 kg) is második, Szücs Barna (40 kg), Gazsi Máté (55 kg) és Virlics Marcell (70 kg) harmadik lett.

Az U16-osoknál is induló Kaszás Lilla nyerte az 55 kilogrammot Baljer Roxána előtt, míg 50 kilóban Kaszás Elza ezüst-, Baljer Kitti pedig bronzérmet szerzett. A fiúknál pedig Madarassy Zoltán diadalmaskodott az 55 kilogrammosok mezőnyében.

Három arany-, egy ezüst- és két bronzérmet hozott az U18-as korosztály viaskodása, hiszen a nőknél Sipos Boglárka (60 kg) győzött Baljer Roxánát megelőzve, a fiúknál Madarassy Zoltán a 60 kilóban indulva itt is aranyérmes lett. 100 kilogrammban Végh Artúr állhatott a dobogó legfelső, Varga Dániel pedig a legalsó fokára. Mellettük Délceg Edvárd 80 kilogrammban végzett ezüstérmes helyen.

Az Érdi Spartacus számára az U21-es korosztály sikerült a legjobban, az öt induló négy első és egy második helyet ért el. Sipos Boglárka (55 kg), Berta Mike (70 kg), Végh Richárd (85 kg) és Tamás Patrik (115 kg) is megnyerte saját súlycsoportját, Berta épp az ezüstérmes Buzás Patrikot legyőzve diadalmaskodott.

A legnagyobbak között, a felnőtteknél is remekelt a Spartacus. A nőknél 55 kilogrammban Lemák Diánáé lett az aranyérem, Sipos Boglárkáé pedig az ezüst.
A férfiaknál Buzás Patrik az U21-esek 70 kilója után a felnőttek versenyét már megnyerte, Délceg József 85 kilóban diadalmaskodott, csapattársát, Végh Richárdot megelőzve. 100 kilóban pedig Varga Dániel második helynek, 115 kilóban Tamás Patrik első helynek örülhetett.

A dorogi szumóversenyt az Érdi Spartacus tizenkilenc arany-, tizenhárom ezüst- és tíz bronzéremmel zárta.