Úszás: Kovács Benedek és a váltó is éppen lecsúszott az éremről

100 méter háton Kovács Benedek, valamint a 4x100 méteres mix gyorsváltóban az Érdi Úszó Sport Kft. kvartettje is negyedik helyen végzett a debreceni úszó országos bajnokság nyitónapján.

Az érdiek közül mindenki rajtkőre a felnőtt úszó ob első versenynapján. 50 méter gyorson négyen is versenybe szálltak, Joó Sára tizenegyedik, Barócsai Petra 28. helyen végzett az előfutamban. Előbbi ezzel a B-döntőbe jutott, melyet 0:26,44-es idővel nyert meg, s lett kilencedik.

A fiúknál Jánosi Kristóf az előfutamban egy hellyel csúszott le az A-döntőről, így a B-ben jó esélye mutatkozott a győzelemre, melyet igazolt is, s 0:23,17-es eredménnyel elsőként érte a falat.

100 méter háton Kovács Benedek a selejtezőben Telegdy Ádám és Balog Gábor mögött, Milák Kristóf, Zombori Gábor és Bohus Richárd előtt végzett a harmadik helyen. A döntőben Balog Gábor javított, megelőzte Telegdyt, míg Kovácsot Bohus győzte le, így az érdi úszó negyedik helyen végzett 0:54,91-es időeredménnyel.

200 méter pillangón Imre Milán az előfutamban 13., a B-döntőben harmadik, összesítésben 11. lett. A két fiatal, a 2004-es Tohl Patrik 18., a 2005-ös Ángyán Máté 24. lett.

100 mellen a 2003-as születésű Jankó Donát a 34. helyet érte el.

A 4×100 méteres mix gyorsváltóban Jánosi Kristóf, Kovács Benedek, Barócsai Petra és Joó Sára képviselte az érdieket. Jól kezdtek Magó Gábor tanítványai, ám a Győri ÚSE, a BVSC-Zugló és a Debreceni SC-SI mögött a negyedik helyen végeztek.

A CXXI. Országos Úszó Bajnokság percprogramja ide kattintva érhető el!