Az Ifjúsági Önkormányzat diákképviselői keresték meg az Érdi Rendőrkapitányságot egy különleges ötlettel: prevenciós előadásokat akarnak tartani az érdi diákoknak a biztonságos internethasználatról. A sorozat első állomása a Kós Károly Szakgimnázium és Szakközépiskola volt pénteken.
– Azért tarhttps://erdmost.hu/wp-content/uploads/2021/06/business-blog-session-cover-img-03.jpg fontosnak ezt a kezdeményezést, mert ahogyan ezt Evelin is elmondta a sajtótájékoztatón, éppen az ő generációjuk az, amelyik veszélyeztetett a mindennapos internethasználat során. A fiatalok korukból adódóan nem igazán tudják felmérni azokat a veszélyeket, amikkel találkoznak. Ez egy újabb olyan program, ami azt bizonyítja, hogy amikor 2015 márciusában a közgyűlés úgy döntött, hogy létrehozza az Ifjúsági Önkormányzat intézményét, az egy jó és helyes döntés volt – emelte ki Borsányi Csilla, az Ifjúsági Önkormányzat referense.
„Néha egy kicsit megfeledkezünk arról, hogy ezeknek a megválasztott diákképviselőknek nincs egyszerű dolga. Kívülről nagyon könnyűnek tűnik megszólítani a saját generációjukat, de igazából éppen ebben rejlik a nehézség, hogy olyan programokat szervezzenek, ami felkelti a fiatalok érdeklődését” – tette hozzá Borsányi Csilla, aki azt is kiemelte, hogy az iskolák is nyitottan álltak ehhez a programsorozathoz.
A program célja, hogy felelősségteljesebben használják a fiatalok az internetet és fel tudják ismerni azokat a helyzeteket, amikor veszély leselkedik rájuk. Emellett azt is szeretnék elérni, hogy tudatosan szűrni tudják azokat a weboldalakat, ahol hamis információkat osztanak meg.
– Remélem, hogy az előadássorozatnak köszönhetően a gyerekek jobban odafigyelnek majd arra, hogy mit posztolnak magukról, illetve a környezetükről. Emellett a büntetőjogi felelősségükre is felhívják most a figyelmüket, amiről én úgy veszem észre, hogy nem sokan tudnak – mondta el az Ifjúsági Önkormányzat referense.
Albert Alexa diákalpolgármester a Kós Károly Szakgimnáziumban tanul rendészeti szakon, így ő aktívan részt tud venni a program lebonyolításában, minden iskolában jelen is lesz az előadásokon.
– Úgy gondolta az Ifjúsági Önkormányzat, hogy egy nagyon fontos gesztus lenne megmutatni a kis-, illetve középiskolások számára az internet veszélyeit. A világháló egy olyan dolog, ami mindenkit foglalkoztat, minden nap körülvesz minket az információ, mivel most megmutatjuk a veszélyeket is, ez is nagyon érdekli a gyerekeket – mondta el Albert Alexa.
A bűnmegelőzési előadó felhívta a fiatalok figyelmét arra, hogy sokan vannak, akik másnak adják ki magukat. Így jelszóként azt fogalmazták meg: Ne Bízz Senkiben! Ehhez kapcsolódóan többeknek saját élménye is volt, így szó esett arról is, hogy hogyan lehet ezeket a helyzeteket kezelni.
– Amikor beültünk a terembe, egy kicsit meglepődtünk, hogy itt a rendőrség, meg több évfolyamtársunk. Amikor azonban elkezdtek beszélni az internetről, a közösségi médiáról, kicsit mind megnyugodtunk. Újdonságokat is hallottunk: én például 14 éves koromban regisztráltam a Facebookra, de azt nem tudtam, hogy hivatalosan 13 éves kor alattiak nem lehetnek fenn. Hasznos tanácsokat adtak arra is, hogy mit tegyünk, ha valaki más korúnak adja ki magát, vagy más fotót tölt fel magáról, mint amilyen valójában – mondta el Kovács Gyula Krisztián, a Kós egyik diákja.
Az előadássorozat folytatódik, a következő tíz héten minden érdi iskolába ellátogatnak az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadói és az Ifjúsági Önkormányzat képviselője.