Röplabda: alakul az érdi döntő mezőnye

Február 16-án és 17-én ismét az ÉRD Arénában rendezik meg a női, illetve férfi röplabda Magyar Kupa helyosztóit.

Megismétlődik a tavalyi döntő a nőknél, miután az elődöntőben a Swietelsky-Békéscsabai RSE a Vasas Óbuda elleni idegenbeli 3:2-es vereség után a hazai visszavágón 3:0-ra győzött, míg a másik ágon a Fatum-Nyíregyháza a Jászberény elleni idegenbeli találkozón 3:1-re, hazai környezetben 3:0-ra nyert.
Az előző kiírásban, Érden ugyanez a négy csapat volt érdekelt a helyosztókon, akkor a Nyíregyháza a fináléban 3:2-re győzte le az akkori címvédő Békéscsabát, míg a bronzérmet a Vasas szerezte meg.

A nőkhöz hasonlóan idén is ugyanaz a négy együttes alkotja az elődöntő mezőnyét a férfiaknál is, ahol egyelőre a döntő egyik résztvevője ismert, miután a tavaly negyedik helyen záró Pénzügyőr mindkét mérkőzésen jobbnak bizonyult a címvédő VRC Kazincbarcikánál (hazai pályán 3:1, idegenben 3:2).

A másik ágon pedig a tavalyi ezüst- és bronzérmes csatája zajlik. A párharc első mérkőzésén a Fino Kaposvár hazai pályán 3:2-es előnybe került az előző évben második helyen záró Kecskeméttel szemben. A visszavágóra január 31-én, 20 órától kerül sor a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban.

A február 16-án és 17-én Érden rendezendő Magyar Kupa helyosztókra jegyek február elsejétől kaphatók az erdarena.hu weboldalon, illetve minden kedden és csütörtökön 9.30 és 16 óra között a Magyar Röplabda Szövetség irodájában (1134 Budapest, Váci út 19.).

A lebonyolítás értelmében február 16-án 12.30-tól a férfiak bronzmeccsét, 15 órától a döntőjét rendezik. Egy nappal később 12.30-tól vív meg a harmadik helyért a Vasas és a Jászberény, míg 15 órától a Nyíregyháza és a Békéscsaba az aranyéremért.