Bronzérmes az Aquatic!

November 23-án és 24-én immár hatodszor rendezte meg az Aquatic Kupát az ÉRD Arénában az Aquatic Szinkronúszó Sportegyesület.

A másfél napos versenyen tizenhat, a vizessportokat tömörítő nemzetközi szervezet (FINA) által elismert kategóriában hirdettek győztest. Az U8-asoknál a kötelezők versenyét Sós Blanka, az U10-eseknél Molnár Adél, az U12-esekenél Gubala Lili, míg az U15-ösöknél Sárkány Tamara nyerte meg.

A FINA-kűrök és vegyes kombók kategóriájában a páros szabadprogramban, csapatban és a csapatok kombójában is a H2O SE diadalmaskodott az U12-es és U15-ös korosztályokban.

A junioroknál a szabadprogramot a Budapesti Honvéd SE, a kombót a Római, a mixed kombót pedig a Kolibri nyerte. A juniorok és az U15-ösök vegyes szabadprogramjában is a Kolibri végzett az élen, ahol az U12-es és U15-ös korúak közös versenyében is.
A rendező Aquatic SE a FINA-kategóriákban egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett, míg a klubok által a minik számára rendezett kategóriákban további négy második és két harmadik helyet ért el a házigazda egyesület.

Ami az összesített eredményt illeti, a FINA-versenyt a H2O SE nyerte, megelőzve a Medúza 21-et és az Aquatic SE-t, míg a miniknél a BSC végzett az élen az Orka SE és a Kolibri előtt.