Az igazgatónő hozzátette: ez egy kényszerhelyzet. Azt remélték, hogy a tavaszi három hónap hiányosságait be tudják pótolni és örültek, hogy személyes oktatással kezdődött a tanév, mert erre a diákok . Az online oktatáshoz a technikai feltételek adottak, a tanárok és a diákok számára is, de van, aki saját laptoppal dolgozik. A szülői közösség kezdeményezésére webkamerákat kaptak, ami lehetővé teszi, hogy az egész táblaképet láthassa az otthon, digitálisan tanuló diák. Szilasné ugyanakkor hangsúlyozta: figyelni fognak arra, hogy ne terheljék túl a diákokat, mert azt tudják a tavaszi tapasztalatok alapján, hogy a digitális oktatás a tanárok és a tanulók számára is rendkívül megterhelő lehet.
Jelenleg 4 osztály (5.-8. évfolyam) van az épületben, a többieket érinti a digitális oktatásra való átállás. A kisgimnazisták számára, akik továbbra is személyesen vesznek részt az oktatásban, természetesen még mindig kötelezőek a tanév elején bevezetett járványügyi intézkedések: a testhőmérséklet mérése, a kézfertőtlenítő használata és a maszkviselés. Hozzáfűzte, hogy náluk is előfordult néhány koronavírusos megbetegedés.
Szilasné Mészáros Judit kitért arra, hogy most zajlik a szóbeli érettségi. A VMG emeltszintű vizsgaközpont, és a középszintű érettségi is folytatódik, ezenkívül még versenyek is lesznek, nem áll meg teljesen az élet a járvány miatt, bár a szalagavatóra csak később kerülhet sor. Ezzel kapcsolatban elmondta, hogy már szeptemberben meghozták a döntést, hogy február 21-re halasztják az ünnepséget, és bíznak abban, hogy addigra már a járványügyi helyzet is úgy alakul, hogy megtarthatják a bált.