Küszöbön a koronavírus-járvány negyedik hulláma. Az Érd Tv Mondjuk a magunkét című műsorának legfrissebb adásában arról kérdezték az érdi lakosokat, mit gondolnak a harmadik oltásról.
Tartalom ikonok: Videó
Több, mint egy évtizede rendezi meg sporttáborát Tinka Lajos, a Batthyány tanára, nem csak az iskola diákjainak. 6-12 éves gyerekek ismerkedhettek meg különféle sportszerekkel – olyan különlegesekkel is, mint például a lábtoll - a napközis tábor öt napja alatt.
A Popov Patrik által kiharcolt tizenegyest Koós Gábor értékesítette, ezzel az Érdi VSE 1-0-ra győzött a Credobus Mosonmagyaróvári TE vendégeként az NB III Nyugati csoportjának negyedik fordulójában. Limperger Zsolt csapata így őrzi veretlenségét, s továbbra is kapott gól nélkül áll.
Két hete kezdődött az Érdligeti Református Templom felújítása, amit évek óta terveznek. Az épület homlokzatát, kerítését és kapuját érinti az átalakítás, amit négyféle forrásból fedeznek. Az esztétikai szempontok mellett szeretnék a templom hívogató jellegét is megerősíteni.
Legyen tánc Érden is! címen tartott táncbemutatót és táncházat a Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes az érdi főtéren a Jelen/lét eseménysorozat keretében vasárnap délelőtt. A programnak olyan sikere volt, hogy a különben érdi együttesvezető és szervező Deffend Irén (Inci) már tervezi a folytatást is.
Több tucat 30 évnél idősebb, azaz veterán autó gyűlt össze a Szepes Gyula Művelődési Központ parkolójában, ahol igazi ritkaságokat csodálhattak meg az érdeklődők az 1947-es Moszkvicstól kezdve a Wartburgokon és különleges Ford-modelleken át.
Továbbra is sokan hiszik azt, hogy a leállósáv egy VIP sáv dugó esetére azoknak, akiknek nincs idejük kivárni a sort. Ezúttal az M0-s körgyűrűn figyelték a szabálytalankodókat a rendőrök, sajnos akadt dolguk bőven.
Az előző félév eseményeiről, a fejlesztések eredményeiről és a tervekről beszélt az Érdi Televízió Párbeszéd című műsorában Lukács László, Tárnok polgármestere. Szóba került a Vadlúd utcai körforgalom is: a beruházó NIF engedélyei már megvannak, a közbeszerzési eljárást is hamarosan kiírják.
A hétfő hajnalban, illetve reggel lezúduló csapadék városszerte több problémát okozott. Az alacsonyabban fekvő területeken, például az Erzsébet utcában még a csatornahálózatban is visszafolyt a szennyvíz, jelentős károkat okozva. Tekintse meg az Érdi Televízió összeállítását, és képgalériánkat!
A kormány felelőssége, hogy megfizesse a szektorban dolgozókat. Véget ért az az időszak, amikor kevés pénzért, csak hivatástudatból vártuk el a munkájukat - hangsúlyozta Ungár Péter parlamenti képviselő. Tetlák Örs elmondta: Érden a városi bérkiegészítéseknek köszönhetően kevés az üres álláshely.