Hazai pályán 4-1-es győzelemmel kezdte az NB III Nyugati csoportjának 2021/22-es szezonját az Érdi VSE. Limperger Zsolt együttese Koós Gábor és Gubacsi Zoltán révén már a félidőben 2-0-ra vezetett, majd Kalmár Domonkos és Gera Dávid is betalált, melyre a Bicskei TC-től csak Németh János válaszolt.
Tartalom ikonok: Videó
König Ferenc, Sóskút polgármestere volt az Érd Tv Párbeszéd című műsorának vendége. A településvezető beszélt Sóskút költségvetéséről, a tervezett fejlesztésekről, kultúrális eseményekről, az akkumulátorgyárról és az Érdet és Sóskútat összekötö fehér útról is.
Érd sok mindenről híres, de a plüssből készült csótányról, meztelencsigáról, kullancsról, spermáról és petesejtről valószínűleg még a helyiek se nagyon hallottak.
Nemzetiségi tábort tartott 5-8. évfolyamos tanulóknak az Érdi Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat. A résztvevők a visegrádi, illetve a budai várat és a lengyel nagykövetséget is meglátogatták, de lengyelül is tanultak a számos szórakoztató program mellett.
A héten a Magyar Labdarúgó Szövetség telki edzőközpontjában vett részt egy mini edzőtáborban az ÉRD női kézilabdacsapata, amely ennek fénypontjaként a Dunaújvárosi KKA ellen lépett pályára és szenvedett 31-23-as vereséget.
Augusztus elsején, 17.30-tól az Ercsi úti Sporttelepen a Bicskei TC ellen kezdi meg szereplését az NB III Nyugati csoportjának 2021/22-es kiírásában az Érdi VSE. Az együttestől a nyári átigazolási időszakban nyolcan távoztak, de ugyanennyien is érkeztek.
Egy kisteherautó és egy személygépkocsi karambolozott az Ercsi úton. A személyautó az oldalára borult. A másik járműből a műszaki mentést végző érdi hivatásos tűzoltók feszítővágóval szabadítottak ki egy embert, majd átadták a mentőknek.
Másodikként ért célba az Érdi Vágtán Április, így ő is bejutott a Nemzeti Vágtára, csakúgy, mint tavalyi lovasa, Ördög Alen, aki címvédőként idén is először ért célba, ezúttal Ricardó nevű lova hátán. Október 10-11. között tehát mindkettejüknek szurkolhatunk a Hősök terén.
Június közepén indította el strandröplabda edzéseit a Papi földeken a Delta RSE Érd, hogy teremröplabdázók nyáron is kamatoztathassák tudásukat. A részletekről Dömötör-Mátrai Beáta, vezetőedző és Kiss Regina, szakosztályvezető beszélt az Érd Tv Playoff című műsorának legfrissebb adásában.
Az őskor egyik ismert gyógy- és fűszernövényéről, a mentáról szól a Matrica Múzeum aktuális tábora, ahol a résztvevő gyermekek a nimfák élőhelyeit idézik meg egy-egy tündérkert elkészítésével, de más őskori kézműves folgalkozásokat is kipróbálhatnak, mint például a körmönfonást.