Idegenben is megőrizte veretlenségét az Érdi VSE labdarúgócsapata. Limperger Zsolt együttese az NB III Nyugati csoportjának 4. fordulójában a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő vendégeként a hajrában Németh Gábor Vince és Gubacsi Zoltán góljaival nyert 2-0-ra.
Tartalom ikonok: Videó
2019-es alapítása óta dinamikusan növekszik, fejlődik a Kárpáti Farkasok jégkorongcsapata. A klub már augusztus elején elkezdte a felkészülést az új idényre, ahol már hat különböző korosztályban ennél jóval több együttessel lesz érdekelt.
A magyar nemzet egyik legnagyobb ünnepe augusztus 20-a. Az államalapítás ünnepén, Szent István napja alkalmából városi ünnepséget rendeztek a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében. Az eseményen megáldották az új kenyeret és átadták a városi kitüntetéseket is.
Alig egy hónapot pihentek és az Érdi Jégcsarnok adottságainak köszönhetően a júniusban véget érő edzések után már augusztus elején újraindult – sőt, kibővült – a munka a Kárpáti Farkasok jégkorongozóinál.
Küzdős mérkőzésen az első félidő hajrájában Csiszár Zoltán révén ugyan vezetett az Érdi VSE a ZTE FC II ellen, de erre a vendégek Csóka Dominik góljával válaszoltak, így 1-1-es döntetlennel ért véget az NB III Nyugati csoportjának 3. fordulójában rendezett találkozó.
Harminc gyermek vett részt az idei evangélikus táborban az Érdi Evangélikus Egyházközség templomában, a Thököly utcában. A napközis foglalkozások középpontjában az a változás állt, amelyen keresztül bemutatták, hogy mit jelent, amikor az emberek találkoznak az Úr Jézussal.
Az összetett első helyről várja a pécsváradi szabadtéri történelmi íjász országos bajnokság döntőjét a Parkvárosi Vadászok Hagyományőrző Íjász Egyesület. Erről beszélgettek az Érd Tv Playoff című sportmagazinjának legutóbbi adásában Riesinger Ibolyával, Dóri Józseffel és Vajna Balázzsal.
Az olimpiához igazodva Archeolimpia címmel tartották meg a Százhalombattai Régészeti Park idei utolsó napközis táborát, ahol az ókort és az őskort kötötték össze az ötkarikás játékokkal. Az utolsó turnusban 33-an vettek részt az Erzsébet táborban.
Bár gólt nem, izgalmakat és küzdelmet, na meg két kiállítást is hozott a Puskás Akadémia FC II és az Érdi VSE egymás elleni mérkőzése a labdarúgó NB III Nyugati csoportjának 2. fordulójában. Limperger Zsolt, az érdiek vezetőedzője azonban újabb játékosokat veszített el.
Megújult a Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium külső sportpályája. A Radobasket kosárlabdaegyesület több mint 8 millió forint önrészt biztosított a beruházáshoz, amely további közel 19 millió forint tao-forrást használt fel a kivitelezéshez.