Jó iramú mérkőzésen nagyot küzdött, de vereséggel kezdte a női kézilabda NB I új idényét az ÉRD. Horváth Roland együttese hazai környezetben kapott ki 27–22-re a Váci NKSE-től.
Tartalom ikonok: Videó
55 éves érettségi találkozóját ünnepelte a Vörösmarty (akkor még Érdi) Gimnázium 1962-1966-os B osztálya. A 20 diák és osztályfőnökük nemcsak az emlékeket, hanem a felelések hangulatát is felidézte, az osztálynapló segítségével. Az Érdi Televíziónak meséltek arról is, hogy költöztek be az épületbe.
Negyedik alkalommal rendeztek modellbörzét Érden szombat délelőtt. Az ország egész területéről érkeztek érdeklődők, sőt, kereskedők és kiállítók jöttek Szlovákiából és Romániából is. Gazdára lelhettek régi, valamint felújított és teljesen új kisautók is, és igazi kuriózumokkal is találkozhattunk.
Négy csoportra bővült a tárnoki óvoda, amely így már közel száz gyermeket lát el. A modern épületet a közeljövőben napelemekkel is ellátják, és az udvart is felújítják. Mint Lukács Lászlótól, Tárnok polgármesterétől megtudtuk, hamarosan a bölcsődét is két csoporttal bővítik a településen.
A nemrég zsinórban kilencedik magyar bajnoki címét bezsebelő válogatott birkózóval, Dénes Mercédesszel, valamint az idei ob-n bronzérmes Lemák Diánával beszélgettünk az Érd TV sportműsorában, a Playoff-ban.
A Holdtitkok című antológiát mutatta be a héten a kötet egyik szerzője, Hirneth-Fajth Evelin a Csuka Zoltán Városi Könyvtárban. A negyven verset és negyven novellát tartalmazó könyvről az Érdi Városi Televízió riportere beszélgetett Evelinnel.
Szeptember 11-én, 18 órától az ÉRD Arénában a Váci NKSE ellen kezdi meg a női kézilabda NB I 2021/22-es szezonját az ÉRD. Horváth Roland együttese bő két hónapos felkészülés után bizakodva tekint az idény elé, ahol a legfőbb cél továbbra is a bennmaradás mielőbbi biztosítása.
Bár a tokiói olimpia után visszavonult, a jövőben sem fog egyedül úszni Cseh László, aki Elek Sándortól, Törökbálint polgármesterétől egy gumikacsát is kapott ajándékba a Törökbálinti Sportközpont névadó ünnepségén, melynek uszodája a jövőben Cseh László nevét viseli.
Idén immár negyedik alkalommal szervezte meg a város a Live Street Art nevű rendezvényt, ami az utcai képzőművészetbe, illetve az ehhez a szubkultúrához kapcsolódó egyéb műfajokba nyújtott bepillantást a érdi főtérre kilátogatóknak.
Rendkívüli ülést tartott a Polgárok Háza dísztermében Érd MJV Sportbizottsága, ahol Fenyőházi-Nagy Andrea, az Érdi Sport Kft. ügyvezetője és Horváth Roland, az ÉRD női kézilabdacsapatának vezetőedzője tájékoztatta a tagokat a csapattal kapcsolatos tudnivalókról.