Ifj. Iván Szilárd festőművész alkotásaiból nyílt kiállítás az Érdi Galériában. Az alkotó elsősorban a Balaton és környékének jellegzetes hangulatait, fény-árnyék viszonyait, színeit, az ember és a természet örök és változó kapcsolatát festi. A kiállítás október 22-ig tekinthető meg.
Tartalom ikonok: Videó
Hazai pályán 36–18-as vereséget szenvedett a bajnoki címvédő FTC-Rail Cargo Hungariától a K&H női kézilabda liga 3. fordulójában az ÉRD. A fővárosi zöld-fehérek már a 20. percben tíz góllal vezettek, végül magabiztos győzelmet arattak.
Már eljárás is indult az ellen a nő ellen, aki egy gyerekkel a hátsó ülésen, az érdi kihajtónál, szemből hajtott fel az M6-os autópályára. Egy autós ugyan megpróbálta figyelmeztetni, de az asszony egyszerűen kikerülte őt.
Szeptember 23. és 26. között Bükön rendezik az ökölvívók ifjúsági magyar bajnokságát. Az eseményen az Érdi Box Klub három öklözője, Bicskei Doroti, Sipos Richárd és Szigetvári Bendegúz is éremért lép szorítóba.
Harmadik koncertjét tartotta ebben a szezonban az Érdi Kamarazenekar, amely ez alkalommal orosz romantikusok műveiből adott hangversenyt. Rédai Erzsébet művészeti vezetőt az őszi, téli tervekről, fellépésekről is kérdeztük. Mint megtudtuk, októbertől már belső helyszínen koncerteznek.
Bike safe-akcióval és aszfaltrajzolással várták az Érd Körbe szervezői az őszi tekerésen részt vevőket a Papi földeken. A módosított útvonalon most kevesebben tekertek végig, hiszen csak védettségi igazolvány birtokában lehetett csatlakozni, de a jó hangulat így is megvolt.
Idén már tizenhetedszer tartottak szürettel egybekötött családi napot az ófalusi pincesoron, ahol mindenki megtalálhatta a neki tetsző programokat. A gyermekeket például bábszínház, a felnőtteket bor, tánc és még divatbemutató is várta, de természetesen nem maradt el a szőlőáldás és taposás sem.
Működését 1961-ben kezdte meg az idén 60 éves érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium. A jeles évforduló apropóján Szilasné Mészáros Judit intézményvezető idézte fel az iskola történelmét az Érd Tv Párbeszéd című műsorának legutóbbi adásában.
Ékszervarázs címmel nyílt meg Póthné Viczing Gabriella jótékonysági kiállítása a Parkvárosi Közösségi Házban. Az október 13-ig látogatható kiállítás alkotásai megvásárolhatók, a befolyt összeget az alkotó az Életfa Csoportnak ajánlotta fel.
Péntek délután19 és 22 óra között a Tököli Kolo Zenekar talpalávalójával tart táncházat a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében az Érdi Horvát Önkormányzat. Az eseményt bárki látogathatja, a belépés díjtalan. Aki 17-én nem ér rá, de szívesen kolózna egyet, a szüreti mulatságon pótolhatja.