A Marianum Általános Iskola és Gimnázium tizenkét évfolyamán összesen 553 tanuló kezdte meg a 2021/22-es tanévet. Az intézményben először van tizenkét osztály, hiszen a középiskola most kezdi negyedik tanévét.
Tartalom ikonok: Videó
Szeptember elsején megnyílt az E.ON Hungária Csoport új érdi ügyfélszolgálati irodája a Budai úton, ahol az ELMŰ Hálózati Kft. budapesti és Pest megyei ügyfelei is intézhetik ügyeiket.
2021. szeptember elsején becsengetnek az általános és középiskolákban, ahol megkezdődik a 2021/22-es tanév, amely 2022. június 15-ig tart. Összegyűjtöttük a leglényegesebb információkat és legfontosabb tudnivalókat.
Kilenc edzőmeccset vívott a nyári felkészülés során az ÉRD női kézilabdacsapata, amely utolsó előkészületi mérkőzésén24-24-es döntetlent játszott az NB I-be feljutó Vasassal. A mérkőzés után Horváth Roland vezetőedző is értékelte a felkészülési időszakot.
A hétvégén tartja hagyományos kiállítását az Érdi Kern Péter Kaktuszkör a Szepes Gyula Művelődési Központban. Számtalan kaktuszfajtával, igazi ritkaságokkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők, de ápolási és gondozási tanácsokat is kaphatnak a szakértőktől. Mindemellett vásárlásra is van lehetőség.
A felkészülés célegyenesébe érkezett az ÉRD női kézilabdacsapata. Horváth Roland együttese a veretlenül megvívott csehországi torna után az Alba Fehérvár vendégeként sima vereséget szenvedett, ráadásul negyedik szélsőjét vesztette el sérülés miatt.
Egymillió forinttal károsítottak meg egy tárnoki nyugdíjast: a fiára hivatkozva csalták ki tőle a pénzt, egy huszonegy és egy harmincnégy éves nő részvételével, akik több hasonló bűncselekményben vettek már részt. A nyomozás kiterjed arra is, hogy a két nő kitől és hány megbízást kapott. VIDEÓVAL!
Az ellenzéki előválasztás Pest megye 01. számú választókerületének három jelöltjének, dr. Bősz Anettnek, Ollero Marcónak és Tetlák Örsnek a részvételével tartottak kerekasztal-beszélgetést a törökbálinti Munkácsy Művelődési Házban.
Megkezdte a felkészülést a következő NB II-es idényre a Delta RSE Érd jelentősen megváltozott keretű női röplabdacsapata a Bolyai János Általános Iskolában. Dömötör-Mátrai Beáta vezetőedző együtteséhez a saját utánpótlás mellett négyen érkeztek.
Diósd Város Önkormányzata 36 millió forintot nyert pályázaton a helyi utak felújítására, amelyhez további 22 millió forint önrészt biztosítottak. Spéth Géza polgármester arról is beszélt, hogy már több utca aszfaltozási terveit előkészítették, ha lesz lehetőségük pályáznak forrásra.