Kis Zseni tábor zajlik ezen a héten, Tárnokon. A résztvevők játékosan ismerkednek a matematikával és szorobán segítségével tanulják az összeadást és a kivonást. Délelőtt a matematikán van a hangsúly, a délután pedig a sportról és a kézműves foglalkozásokról szól.
Tartalom ikonok: Videó
A városi idősotthon minden lakója kérte a Covid elleni harmadik védőoltást; az ezzel kapcsolatos adatokat az intézmény már megküldte a hatóságoknak, és várják, hogy sor kerüljön a vakcina beadására. A lakók azt szeretnék, ha a harmadik körben is Pfizerrel oltanák őket.
A Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben augusztus 5-től elindult a babamozi, amely csütörtökönként 10-16 óra között vehető igénybe. A vizsgálatot Nyutali Katalin szonográfus végzi egy úgynevezett 3D/4D ultrahang készülékkel, amivel élethű képet kapunk a magzatról és mozgásáról.
Egyhetes nyári tábort szervezett az érdligeti kempingben az Érdi Német Kulturális Egyesület, amely az Érdikum Klubbal együttműködve harminc gyermek táboroztatását teszi lehetővé.
Először tart nyári tábort a Körúti Színház, amely két héten keresztül kalauzolja el a résztvevőket a színház világába a Szepes Gyula Művelődési Központban.
Augusztus 13-án, 19.30-tól Testvérest címmel lesz színházi előadás a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében található kocsiszínben, ahol Scherer Péter rendezésében és főszereplésével tekinthetik meg az érdeklődők a Testvérest nevet viselő darabot.
Szeptember 4-én idén is megrendezik a Live Street Artot Érden. Mint Wolf Katától, a Szepes Gyula Művelődési Központ vezetőjétől megtudtuk, 10 graffitiművész a helyszínen készíti el alkotását, melyet a látogatók is élőben követhetnek. A graffitisek mellett pedig koncertekkel is készülnek a szervezők.
Utolsó előtti hetéhez érkezett a nyári napközis tábor. A Szociális Gondozó Központ koordinálásával a gyermekek ezúttal a barátság tematikáját járják körbe. A közel 60 résztvevő gyermek táncolni tanult, betekintett a színház világába, de a rendőrök és a védőnők is meglátogatják őket.
Érden is megemlékeztek a roma holokauszt áldozatairól: az 1945-ös emlékműnél koszorúzott a városvezetés és a roma nemzetiségi önkormányzat. Szűcs Gábor alpolgármester az emlékezés fontosságáról beszélt, míg Balogh Csaba elnök a személyes veszteségeket hangsúlyozta.
A pandémia miatt most került sor az MSZP Nőtagozata által karácsonykor meghirdetett Nagyi szuper sütije pályázat eredményhirdetésre. Érden Gurmai Zita, a párt alelnöke osztotta ki az elismeréseket, aki az Érdi Televíziónak beszélt az előválasztásról is.