Harmadik alkalommal adott helyet a Nemzeti Vágta egyik előfutamának a simonpusztai lovasközpont. A rendezvényt azonban egy tragédia árnyékolta be, hiszen nem sokkal a verseny előtt elhunyt Április, az Érdi Vágta korábbi győztes lova, aki idén is városunkat képviselte volna a megmérettetésen.
Tartalom ikonok: Videó
A Magyar Televízió 50 évvel ezelőtt mutatta be a Rózsa Sándor című filmsorozatot, amiben a számos ikonikus pillanat egyike az epizódok végén elhangzó dal volt.
"TermészetLesen" címmel nyílt fotókiállítás Glavati Nagy Éva munkáiból az új Parkvárosi Közösségi Házban. A több mint harminc képet bemutató kiállítás anyaga a pandémia idején készült, a fotós többnyire Érden és környékén kapta lencsevégre a szemet gyönyörködtető pillanatokat.
A Tesco hipermarket bejáratánál gyűjtött pénteken és szombaton tárgyi adományokat a Sirius Alapítvány. Mindkét napon reggel 9 és délután 3 óra között fogadták a felajánlásokat, így bárki támogathatta az állatmenhely lakóit. Összesen valamivel több mint 400 kg felajánlás érkezett.
Benkóczy Péter autodidakta festő alkotásaiból nyílt kiállítás a Szepes Galériában. A tárlat különlegessége, hogy a kiállított akvarell képek mindegyike a pandémia időszakában készült. A 75 éves művész életének meghatározó helyszíneit, élményeit tárja a látogatók elé.
Már használható a tervezett Érdi Ipari Parkot, Tárnok Dózsa György utat és a 7-es főutat összekötö, mindössze két hónap alatt megépült körforgalom, amely teljes egészében elkészül július végéig. Dr. Lukács László Tárnok polgármestere az Érd Tv-nek emellett a Vadlúd utcai körforgalomról is beszélt.
A Fidesz-KDNP frakció szerint leállt minden, a városvezetés viszont úgy látja, a programok haladnak, bár a projektek forráshiányosak, és sok az elődeik által elkövetett előkészítési hiba. Minderről Szűcs Gábor alpolgármester és Simó Károly frakcióvezető beszélt a közgyűlés elmaradt ülését követően.
Hagyományőrzés és kultúra - ez fémjelzi majd a III. Érdi Vágtát, amit Simonpusztán rendeznek július 18-án. István Szabolcs sajtófőnök az Érdi Televíziónak nemcsak a programokról beszélt, hanem arról is, hogy a tavalyi ezüstérem után idén hogyan készül az idei vágtára Érd lova, Április.
Diósdon, e sváb faluban régen szombat délelőttönként hozták rendbe az utcafrontot, a kertet az itt élők, az idősek elmondása szerint. E hagyományt szerette volna feléleszteni két évtizede az önkormányzat, amikor kiírta a Virágos Diósdért pályázatot. Július 31-ig még jelentkezhetnek az itt élők.
A héten elkezdte a felkészülést az ÉRD női kézilabdacsapata, amelynek két új játékosai, Alexandra Vukajlovics és Monori Orsolya is beszélt az első tapasztalatokról és célokról az Érd Tv-nek, ahogy Horváth Roland is felvázolta a következő szezon terveit.