Murvás utcái aszfaltozására készíttet terveket Diósd. Mint Spéth Géza, a település polgármestere kifejtette, a Belügyminisztériumtól elnyert több mint 36 millió forint mellé az önkormányzat közel 20 millió forint önrészt biztosít.
Tartalom ikonok: Videó
Bár az időjárás hezitált vasárnap délután, de végül úgy alakult, hogy ezúttal nem tette tönkre az aszfaltrajzversenyre jelentkező gyerekek örömét, hagyta őket alkotni az érdi főtéren megrendezett Nagy aszfaltrajzversenyen. A kicsik pedig ki is használták rendesen a lehetőséget.
494 éve csatlakozott a lengyel segédcsapat a Mohács fele induló II. Lajos seregéhez Érden. Erről emlékezett meg vasárnap délelőtt az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület és az önkormányzat.
Hosszú idő után adott ismét koncertet a Földrajzi Múzeum kertjében az Érdi Kamarazenekar, melynek előadására a közönség megtöltötte a kocsiszínt. A résztvevők ezúttal a barokk stílus nagy szerzőinek – Händel, Vivaldi, Bach – műveit élvezhették.
„Megbeszéltük, ha nem nyerünk, azt mondjuk, túrógombócot készítettünk, mert ahhoz képest rossz volt” – mondta az Érd és Környéke Horgászegyesület családi napján a halászléfőző versenyt megnyerő „Legyetek finomak” nevű csapat főszakácsa, Berényi Dániel.
Július 2. és 4. között civil jellegű személygépkocsikkal ellenőrizték a rendőrök az M1-M7-es autópálya közös szakaszát, illetve az M7-es Pest, Fejér, Veszprém és Somogy megyei szakaszait, amely alatt 33 szabályszegő gépjárművezetővel szemben intézkedtek.
Előbb 2021. július 8-án hajnalban egy férfit és egy nőt állítottak elő az érdi rendőrök, akik 370 ezer forint szabálysértési bírságot nem fizettek be, majd július 9-én egy kábítószer birtoklás miatt körözött 23 éves érdi lakost, aztán egy 41 éves érdi férfit is előállítottak.
Az Érd Tv ismét megkérdezte az érdi lakosokat, mire vágynak leginkább. Van, aki Ófalut, van, aki az utakat, járdákat, van, aki a közösségi tereket, a közlekedést fejlesztenék, van, aki nagyobb áruházat szeretne a környékére, van, aki pedig kórházat szeretne a városba.
A rendkívüli közgyűlés július 23-ai ülésén megalapították az Érdi Vízisport Kft-t, ahol az Érdi Úszósport Kft. csapata, úszói és edzői folytathatják a munkát. A testület döntött arról is, hogy új pályázatot írnak ki az Érdi Sport Kft. ügyvezetői posztjára.
Élő adás Érd Megyei Jogú Város közgyűlésének 2020. július 23-ai üléséről: