Hosszú idő után újra koncertezik az Érdi Kamarazenekar, amely utoljára tavaly ősszel játszott közönség előtt. Rendszerint ilyenkor tartják évadzáró hangversenyüket, idén azonban a vasárnapi koncerttel nyitják a szezont. Minden érdeklődőt szeretettel várnak délután négy órától a múzeumkertben.
Tartalom ikonok: Videó
Lengyel kézműves sörkóstolót rendezett az Érdi Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat pénteken késő délután az Érdi Vigadó kerti részében. Az est során hétféle lengyel kézműves sörrel ismerkedhettek meg az érdeklődők. A kóstolót élő zene kísérte.
Tárnok és Érd-alsó közötti átjáróban egy ismeretlen személyt gázolt a Székesfehérvárról Budapestre tartó Z30-as jelzésű vonat – közölte honlapján a MÁV.
Egyelőre bizonytalan a helyzetük, de lehetőségeik szerint készülnek a kerekesszékes vívók. Krajnyák Zsuzsanna például az elmúlt hetekben az épekkel is készült, ám Tatán, az olimpiai edzőtáborban is tréningeztek.
Tao-támogatásából, illetve a Delta RSE Érd és a Bolyai János Általános Iskola alapítványának összefogásából újul meg az intézmény tornaterme, ahol hétről hétre közel ezer gyermek mozog. A beruházás jól halad, hiszen már fektetik a padlót. A megújult környezetben pedig már augusztus 11-én elkezdődhetnek az edzések, majd 28-án a Delta NB II-es csapata játszik gálamérkőzést a klub edzői stábjával.
Hamar megszerezte a vezetést az Érdi VSE, de negyedik edzőmeccsén negyedóra játék után már hátrányban volt a szintén harmadosztályú, a Keleti csoportban feljutásra pályázó Balassagyarmati SE ellen, végül a második félidő jó játékának köszönhetően 2–2-es döntetlennel zárták a meccset az érdiek.
Két új és három régi-új játékossal erősítette meg keretét az NB III Nyugati csoportjának előző idényében tizedik helyen végző Érdi VSE, amely még egy támadó szerződtetését tervezi.
Már csak néhány sziklát kell beszerezni, kihelyezni és felfesteni és elkészül a LevenDuna túraútvonal. Mint megtudtuk, bizonyos területeken olyan vékony a fák törzse, hogy oda nem tudják felfesteni a jelzéseket, amik így sziklákra kerülnek fel a közeljövőben.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. több tippel is szolgál a közlekedőknek, hogy az utazásuk kellemes és stresszmentes legyen a nyári időszakban is.
Hamarosan felújítják a Móricz Zsigmond utca belterületi szakaszát Pusztazámoron, hiszen a község erre 40 millió forintot nyert pályázat útján. Pátrovics Benedek polgármester az Érd Tv-nek beszélt a csatornatisztítő bővítéséről, az óvoda ablakcseréjéről és a játszótér felújításáról is.