A Modern Városok Program keretében jelenleg három közoktatási intézmény építkezése zajlik Érden, a Batthyány Sportiskolai Általános Iskoláé, a Fenyves-Parkvárosi Köznevelési Centrumé és az Érdi Szakképzési Centrumé. Ezen beruházások állapotáról adott helyzetjelentést Szűcs Gábor alpolgármester.
Tartalom ikonok: Videó
Július 10-én megnyílt Margittai Adrien kiállítása a Régi Parkvárosi Közösségi Házban. A közel félszáz alkotást felölelő tárlaton grafikák, festmények, textilek, ruhák, fotók és hangulatelemek láthatóak két héten keresztül.
Fizetésképtelenné válhat Érd, ha a kormány nem segít? Mire elég az állami normatíva? Hogy halad a Modern Városok Program? Mi a helyzet a 70 milliós büntetéssel? A Párbeszéd különkiadásában Szűcs Gábor alpolgármester és Simó Károly, a Fidesz frakcióvezetője mondja el, mit gondol a város helyzetéről.
Pályázatot nyújt be a város a Diósdi út járdájának felújítására, a Spar körforgalom és a Balatoni út közötti szakaszon. A 70 milliós felújítás jövő tavasszal kezdődhet el – hangzott el a testület ülésén, amelyen szóba kerültek a veszélyhelyzet ideje alatt hozott polgármesteri határozatok is.
Nyílvesszővel a fejében talált rá kutyájára egy család Tárnokon. Az RTL Híradó beszámolója szerint a fiatal pulit valaki egy nyílpuskával lőhette meg az utcáról. A vessző 25 cm mélyre fúródott és a nyaki izomzatban állt meg.
Csütörtökön 17.40-kor a Párbeszéd különkiadásában Szűcs Gábor alpolgármester és Simó Károly, a Fidesz frakcióvezetője mondja el, mit gondol a város helyzetéről a koronavírusjárvány után.
Rengeteget köszönhet ugyanis e tradicionális ázsiai sportág az Érdi Spartacus Sport Clubnak. Az egyesület 1973-as megalapítása után 2000-ben a már bejáratott birkózás mellett a szumó is megvetette lábát a városban.
És a nyolcadik napon, miután megpihent vala, az Úr megteremtette Érdet. Látta, hogy ez jó. De nem teremtett szilárd burkolatú utakat, pedig többen szóltak neki ez ügyben.
Remek hangulatban telik az Érdi VSE napközis tábora. A három turnusban minden héten több mint harminc labdarúgópalánta rúgja a bőrt az Ercsi úti Sporttelepen, ahol a foci mellett számos játékos foglalkozáson vehetnek részt a gyermekek.
A pandémia hatása természetesen az Érdi VSE utánpótlásában is éreztette hatását, de a klub stabil lábakon áll és ennek köszönhetően a Magyar Labdarúgó Szövetségnél is szintet lépett, miután körzetközpont lett. Az idényről Ebedli Zoltán, utánpótlásvezetővel beszélgettünk a Playoff legújabb adásában.