Kevesen tudják, hogy a hazánktól oly távoli városokban, mint Sydney, Melborune és Canberra is vannak magyar vonatkozású épületek, szobrok, látnivalók. Ide kalauzolt el Domaniczky Endre volt ausztráliai magyar konzul azon a könyvbemutatón, amit a Földrajzi Múzeumban tartottak a Múzeumok Éjszakáján.
Tartalom ikonok: Videó
Harminc kilométer, mintegy ötven bringás, a szokásos jó hangulat - dióhéjban ez volt az Érd Körbe Night. Hosszú idő után találkoztak az érdi kerekezők, hiszen a járványveszély idején elmaradtak a bringás rendezvények. Az útvonal nem sokat változott, a csapat is jórészt régi érdkörbésekből állt.
Főzőversennyel indult, papírhajó-úsztatással végződött a Szent Iván-éji piknik. Régi hagyományt elevenített fel Bősz Anett országgyűlési képviselő, sokak örömére: a programok kicsiknek és nagyoknak egyaránt szóltak. A piknik fénypontja a várva várt tűzugrás volt, és sokan vették rá a bátorságot.
Videót tett ki közösségi oldalán az Épkar Zrt. az Érdi Járásbíróság, illetve az ügyészség építkezéséről.
Lakossági fórumot, azaz kihelyezett fogadóórát tartott a Bölömbika utcában Lengyel Péter képviselő a 3. számú választókerület lakói számára szerda délután.
Három közös kiskorú gyermeke szeme láttára lőtte hátba volt élettársát airsoft puskával egy férfi. Az érdi nyomozók a Terrorelhárítási Központ műveleti egységeinek közreműködését kérték a férfi elfogásához, aki ellen testi sértés miatt indult eljárás és 72 óráig érvényes távoltartást rendeltek el.
1952 óta él Érden, azóta szolgálja több tisztségben a helyi sportéletet, legnagyobb sikereit mégsem kedvenc sportágában, a labdarúgásban, hanem a Honvéd vízilabda szakosztályának vezetőjeként érte el. Ez a Novák Ferenc portré.
Állománygyűlést tartott a városházán Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata, melyen Csőzik László polgármester bejelentette, a hivatal munkatársai egységesen 200 ezer forint nettó összegű cafeteria juttatásban részesülnek.
A nagysikerű múlt heti meggy- és cseresznyeszedés után június 25-én, 26-án és 27-én 8 és 12 óra között megint lehet gyümölcsöt szedni az Elviramajorban.
Nyári kiülős hellyé alakul az érdi főtér a nyárra. A Szepes Gyula Művelődési Központ szervezésében júliustól újra megtelik a központ élettel, raklap bútorok, vendéglátóhelyek, zene, kertmozi és gyerekprogramok várják az itt élőket egy közös nagy nyári piknikre.