Érden rendkívül sokféle élőhely áll szárnyas barátaink rendelkezésre, ezért is fészkel nálunk ennyi fecske, sőt, most már a gólyák is újra megjelentek. Ebből kiindulva szeretne az önkormányzat tudatosan mindent megtenni annak érdekében, hogy madár- és rovarbarát város legyen Érd.
Tartalom ikonok: Audió
100 hektáros területen, többek közt a Papi földeken, a Sulák patak mentén és a folyó neves utcákban fogják elvégezni a földi, biológiai szúnyoggyérítést- mondta el az Érd FM 101.3 megkeresésére Tetlák Örs alpolgármester.
Teltházas gyermeknapi Halász Judit-koncerttel nyitott újra, majd az Edda-koncerttel a próbaüzemen is átesett a sóskúti Karavella rendezvényhelyszín, ahol több változás is volt az elmúlt időszakban és eseményei védettségi igazolvány nélkül is látogathatóak.
Hajdúszoboszlón adott koncertet a Junkies szombaton, egy család azonban nem tudott bemenni a jegyével, mert nem volt védettségi igazolványok. Emiatt végül a zenekar kiment hozzájuk, és játszott nekik egy dalt. Szekeres Andris, a Junkies frontembere elmesélte a történetet a Bundáskenyérben.
Június 15-én, 18 órától telt ház előtt fogadja a Puskás Arénában a magyar labdarúgó válogatott a címvédő Portugáliát az Európa-bajnokság F-csoportjának nyitómeccsén. Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában Gundel Takács Gáborral beszélgettek a kontinensviadalról.
Húsz érdi családnak osztott pénteken tartós élelmiszert a TündérPakk Alapítvány abból a 250 ezer forintnyi adományból, ami az Érdi Civil Liciten gyűlt össze a javukra. Szombattól pedig új eseményt hirdettek: lehet futni és adakozni, hogy továbbra is segíteni tudjanak a bajba jutottaknak.
A gólyáknak nem egymástól, hanem a villanyvezetékektől érdemes távolságot tartaniuk, ezért az érdi gólyapár egy úgynevezett távtartó kosarat kapott a fészke alá. Petró Krisztával, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület érdi tagjával látogattuk meg őket az Arató utcában.
Elkezdődtek a Kutyavár körüli park felújítási munkálatai, aminek keretében új kerítést kap a Fürdő utcai rész, a romhoz vezető lépcsőt betonnal alapozzák és kövekkel fedik le, valamint a forrást is megtisztítják, adta hírül Andrasek Mónika a kerület képviselője lapunknak.
Sokan motoroznak és quadoznak Érd természetvédelmi területein, annak ellenére, hogy ez illegális és bírságolható. Erre hívták fel a figyelmet a Duna-Ipoly Nemzeti Park természetvédelmi őrei, lovas rendőrökkel és az Érdi Polgári Természetőrség tagjaival közös, első akciójukon a múlt hétvégén.
A néhány hónappal ezelőtt tartott lakossági fórumon elhangzottak után megtörténtek az apróbb fejlesztések a Kutyavári úton, ahol Andrasek Mónika önkormányzati képviselő reményei szerint biztonságosabbá válik a közlekedés.