Június 23-ától maszkban és egymástól megfelelő távolságot tartva újra végig lehet barangolni a múzeum tárlatain. Látogatási idősáv nincs, azaz nagyszülők az unokákkal együtt is jöhetnek, viszont csoportokat csak előzetes bejelentkezéssel tudnak fogadni, mondta el lapunknak Fekete-Mácsai Anetta.
Tartalom ikonok: Audió
Világszinten egyedülálló az a magyar innováció, amely a színtévesztőknek segít egy olyan színszűrős lencsével, amellyel korrigálható a színlátás. A Colorlite névre keresztelt szemüveget a magyar fogyasztók vásárolhatják meg először.
A Diósdon élő Laszip Tamás egy szuper dolgot talált ki arra, hogyan mentse meg a gyomoktól a Szent Balázs-hegyi telke végén lévő kis földdarabot: úgy döntött, levendulát fog termeszteni.
Várhatóan 2022 tavaszára készülhet el a Mély úton, a Pincesoron egy présház, amely számos funkciót fog ellátni. Mint Csőzik László, Érd polgármestere az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában elmondta, elkezdték a Kerülő utca tervezését is, hogy az ottani ingatlanokat is bevonják a pincesorba.
Június 22-ével újra megnyitja kapuit a művelődési központ, ahol a klubélet is lassan, óvatosan elindulhat. A tervek szerint júliustól a főtér igazi nyári kiülős helyszínné alakulhat programokkal és ínyencségekkel. Sőt, Wolf Katalin intézményvezető a gyerekeknek is jó hírrel tud szolgálni.
Mint beszámoltunk róla, napok óta borzolja a kedélyeket a Velencei-tóban tapasztalható tömeges halpusztulás, amit az okoz, hogy a halak nem jutnak elegendő oxigénhez. Megkérdeztük Gerhard Ákost, Velence polgármesterét is a helyzetről.
A kormány a gépjárműadó elvételével és a szolidaritási hozzájárulás kiterjesztésével éppen annak az 1 milliárd forintnak a felét veszi el Érd költségvetéséből, amely felett szabadon rendelkezhetne a város. Ennek ellenére még idén elkezdik az aszfaltozást – mondta el az Érd FM 101.3-nak Csőzik László
Hétfőn reggel még nem volt tömeg a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben, de a telefonvonalak égtek, mindenki így próbált időpontot kérni. Bárány Zsolt, az intézet főigazgatója azt tanácsolja, használják az online és az e-mailes előjegyzési lehetőséget is a betegek.
Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában Garádi András vízilabdaedzővel beszélgettek munkatársaink az ÉRD Arénában hamarosan induló vízilabdatábor kapcsán. A tábor nem titkolt célja a toborzás: jelenleg 7-10 év közötti fiatalokat várnak, akiket ősztől bajnokságban is szerepeltetnének.
Napok óta borzolja a kedélyeket a Velencei-tóban tapasztalható tömeges halpusztulás. Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője adott tájékoztatást a helyzetről, de kollégáink egyéb témákban is kérdezték.