Két hete indult a Szociális Gondozó Központ szervezésében az Emma utcai irodában a Parkoló Program. Az augusztus 13-ig tartó nyolchetes programsorozatba 11 és 16 óra között bármelyik fiatal bármikor csatlakozhat.
Tartalom ikonok: Audió
Országosan is egyedülálló, nemzetiségi ételkülönlegességekkel, neves pincészetek boraival ízesített kulturális fesztivált és gasztronómiai napokat rendez az Érdtől mindössze 40 kilométerre található Ráckeve önkormányzata július 9–11. között.
Munkálatok közben gázvezetékbe vágtak hétfőn délelőtt a Sulák utcában. A hatvanhárom milliméter átmérőjű vezetékből nagy erővel szivárgott a gáz, ezért annak környezetét háromszáz méteres sugarú körben lezárták az érdi hivatásos tűzoltók.
678 ezer forintot nyert az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által meghirdetett „Szülősegítő szolgáltatások támogatása” pályázaton a Szikra Tehetséggondozó Egyesület.
Az elmúlt időszakban számos alkalommal számoltunk be mi is arról, hogy a térségben meghibásodás történt az ivóvízvezeték-hálózatban. Hogy mi okozza ezt, arról Lanku Ildikóval, az Érd és Térsége Víziközmű Kft. ügyvezetőjével beszélgettek az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában.
Mint beszámoltunk róla, június 29-én letették a százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium udvarán létesülő kosárlabda edzőcsarnok alapkövét. A létesítmény a tervek szerint pedig 2022. június 30-ig el is készül.
Az e-kereskedelem európai uniós szabályozásában két lényeges változás lép életbe júliustól. Az Európai unión kívülről érkező, 22 eurót meg nem haladó értékű áruk áfamentessége megszűnik, de az áfafizetés egyszerűbbé válik.
Háromszázezer forint gyűlt össze az Érdi Civil Liciten június végéig a Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítvány javára, akik ebből idén is meghirdethetik az ivartalanítási programot, hogy kevesebb kóbor állat legyen Érden.
Rusvai Miklós virológus szerint Magyarországon fellélegezhetünk, de világszinten messze vagyunk attól, hogy véget érjen a koronavírus járvány. Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában arról is beszélt, vannak, akiket már most újra kellene oltani.
A hőségriadó alatt hét dolgozó is napszúrást kapott és kiesett a hétköznapi szemétszállításból Érden, de egyébként is munkaerőhiánnyal küzd az ÉTH, emiatt járatkimaradások voltak, amelyek azt eredményezték, hogy városszerte kimaradt a szemétszállítás. Az ÉTH ügyvezetője türelmet kér a lakosságtól.