Tartalom flag-ek: Fontos

Csaknem ötvenéves volt, amikor felfedezte, hogy az agyagozás a „kezeiben van”. Műszaki rajzoló volt egy nagyvállalatnál, de ma már hálás, hogy a rendszerváltáskor a cég megszűnésével elveszítette a munkahelyét, mert így került felszínre rejtett tehetsége. Közel tíz évig saját otthonát kínálta fel az érdi keramikusok nyári alkotótáborának. Kerámiái országszerte megtalálhatóak a galériákban. Vaád Évával beszélgettünk.
Aláírást gyűjtenek Törökbálinton, hogy az autópályák mellé telepítsenek zajvédő falat, és csökkentsék a sztrádán a sebességet. A zajvédő falért régóta küzdenek, Aradszki András országgyűlési képviselő is megkezdte a tárgyalásokat a szaktárcával, amely első lépésként vizsgálatot ígért.
Aki már vesztette el közeli hozzátartozóját, az tudja, van egy különös, szívszorító időszámítás is, amiről a nagy könyvek általában nem írnak: az idő szeretteinkkel és az idő nélkülük, haláluk után. Ebben az időben fontos szerepet kellene, hogy kapjon a gyász is, amire azonban manapság már sem időnk nincs, se technikánk nincsen. Polcz Alaine Gyászban lenni című könyve ebben segíthet.
A Képzőművészek Érdi Közössége igyekszik kihasználni a lehetőséget, amit azzal kaptak, hogy az új Parkvárosi Közösségi Házban évi négy alkalommal kiállítási lehetőségük van. Idén már a harmadik tárlatukat szervezték meg, ezúttal a mindenkor, minden műfaj alkotóit erősen inspiráló – ahogy erre László Bandy képzőművész is felhívta a figyelmet megnyitójában – ősz jegyében.
Ha vasárnap van, akkor lehet sokáig durmolni. Legalábbis azoknak, akik nem akarnak egy pecabotot a vízbe lógatva, a parton ülni és figyelni, merül-e az úszó, még akkor is, ha az hosszú órákon keresztül meg sem moccan.Vasárnap reggel huszonkét 4-14 év közötti gyermek vetemedett arra, hogy ezt tegye.
Érdi rablókat keres a rendőrség. A feltételezett elkövetők, Völgyi Adrián és Huttka Martin Richárd a Budai úton megtámadtak egy férfit, és annak hátizsákjával elmenekültek a helyszínről. A támadás október 30-án, öt óra körül történt. Az érdi rendőrök az állampolgárok segítségét kérik, hogy mihamarabb azonosíthassák és elkaphassák a tetteseket.
November első napján ünnepeljük az összes szentet, vagyis valamennyi megdicsőült lelket, november 2-án, halottak napján pedig megemlékezünk minden elhunytról, különösen a tisztítótűzben szenvedő lelkekről. Általános szokás szerint halottak napja előtt való délután, a „halottak estéjén” rendbe hozzák a sírokat; virágokkal, koszorúkkal feldíszítik, és az este közeledtével gyertyákkal, mécsesekkel kivilágítják, „hogy az örök világosság fényeskedjék” az elhunytak lelkének.