Új fordulatot vehet Érd legnagyobb, évek óta bezárt és ma már omladozó szállodájának története. Ehhez azonban rengeteg pénz és talán még több szerencse kellene, ami - valljuk be - nem jellemző mostanában a városunkra.
Tartalom ikonok: Videó
94 paltánfát ültettek el az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény munkatársai a Papi Földeken, ahol egy kopár területen 63 fát helyeztek el, míg a játszótér mellé további tízet telepítenek, a többit pedig a pavilon előtt ültetik el.
November 25-én, 17 órától közmeghallgatást tart Érd Megyei Jogú Város vezetése a Polgárok Háza közgyűlési termében. A közmeghallgatást élőben közvetítjük!
A Bem tér és a Fundoklia tér után Érd főterén és a Kálvin téren is feldíszítették a napokban felállított fenyőfákat. Mutatjuk, milyenek!
Az ENSZ Közgyűlése 1993-ban határozatot fogadott el a nők elleni erőszak megszüntetéséről, majd 1999-ben november 25-ét a nők elleni erőszak megszüntetésének nemzetközi napjává nyilvánította. A Szociális Gondozó Központ a világnap alkalmából rájuk hívja fel a figyelmet, amihez mi is csatlakoztunk.
Az érdi rendőrök egészség-, és környezettudatosak, ezért nem halogatták a rajtaütést, amikor egy illegális és káros kertészetről szereztek tudomást. Az 57 éves ültetvénytulajdonost őrizetbe vették, a bíróság letartóztatta.
Betekintést nyertek a nyolcadik évfolyamba járó tanulók a Marianum Általános Iskola és Gimnázium mindennapjaiba, így a nem marianumos diákoknak is lehetőségük volt megnézni, hogyan zajlik a tanítás az intézményben.
A lakosság és a szakértők is véleményezték Érd klímavédelmi stratégiáját. A nemrég elkészült dokumentumot a visszajelzésekkel is kiegészítették, majd Érd MJV november 25-i közgyűlésén tárgyalnak róla. A véleményekről és a tervekről Dr. Palkó Zsolt zöld városfejlesztési biztost kérdeztük.
Tizenegy érdi utca burkolatát állítják helyre – van, ahol a korábbinál jóval magasabb műszaki tartalommal – uniós forrásból. A projekt a NIF vasútépítési projektjéhez kapcsolódik. A munka november 23-án kezdődött az Aba utcában, ami mostantól akadály nélkül köti össze a Balatoni és Diósdi utakat.
A második félidőben szinte végig vezetve, izgalmas hajrá után szerezte meg második sikerét az ÉRD, amely a Vasas SC vendégeként győzött 29-27-re a K&H női kézilabda liga 9. fordulójában. Horváth Roland együttese szempontjából a 2021-es év utolsó mérkőzésén.