A Vasas SC vendégeként lép pályára szombaton az ÉRD, a női kézilabda NB I 9. fordulójában. Az összecsapás 17 órakor kezdődik a budapesti Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokban.
Tartalom ikonok: Videó
Ebben az évben is megemlékeztek a telekis diákok iskolájuk névadójáról, Teleki Sámuelről, a magyar felfedezőről, aki a Kenya északi részében járt első európai expedíció vezetője volt.
Tolerancia napot tartottak Tárnokon, a Szociális Gondozó Központ és a Szikra egyesület részvételével. Olyan térségi intézmények mutatkoztak be, amelyek a fogyatékkal élőket segítik. Cél volt az is, hogy enyhítsék azokat az előítéleteket, sztereotípiákat, amelyek a sérült embereket sújtják.
Mint arról vasárnap hírt adtunk, szombaton megválasztották Pest megye legszebbjeit. Tekintse meg az Érdi Televízió összefoglalóját a gáláról:
A vírusveszély miatt zárt körben, online közvetítéssel nyílt meg a hatodik kiállítás november 11-én a Szociális Gondozó Központban. Az idősotthon közösségi terében havonta bemutatkozik egy-egy érdi alkotóművész, ez alkalommal Vincze Demeter Judittal és képeivel ismerkedhettünk meg.
November 15-én befejeződött a kétfordulós ifjúsági önkormányzati választás. A szavazatok többségét Csák Bálint, a VMG 11. osztályos diákja szerezte meg. Az Ifjúsági Önkormányzat tagjai ünnepélyes keretek közt átvették megbízólevelüket; munkájukat a jövő heti alakuló ülésen kezdik majd meg.
Nemrég átadták Érd első túraösvényét, a LevenDunát, amely a biai erdőt Érd zöldterületein keresztül köti össze a Duna-parttal, illetve a Százhalombatta felé eső Sánc-heggyel, bemutatva a város számos nevezetességét. Egy napsütéses novemberi napon pedig (majdnem) végigsétáltunk rajta.
A 2021-es naptári év utolsó hazai mérkőzésén fogadta a Siófok KC-t az ÉRD Arénában a K&H női kézilabda liga 8. fordulójában az ÉRD. A hullámzó, fordulatokkal tarkított mérkőzést nagy csatában nyerték meg a Balaton-partiak 28–26-ra.
Több játékos is visszatért sérülés után az Érdi VSE-be, amely ennek köszönhetően masszív, kiegyensúlyozott teljesítménnyel győzte le 2–0-ra a Mol Fehérvár FC második csapatát az NB III Nyugati csoportjának 17. fordulójában.
Gregus László, Érd 5. számú választókerületének önkormányzati képviselője volt az Érd Tv Párbeszéd című műsorának legutóbbi vendégek. A képviselő beszélt a kerületében történt fejlesztésekről, tervekről és az olvasói kérdésekre is válaszolt.