A Vasas SC ellen megszerezte idei második bajnoki győzelmét az ÉRD női kézilabdacsapata, amelynek a spanyolországi világbajnokság miatt egy héthetes szünet áll rendelkezésére, hogy felkészülten vágjon neki a bajnokság januári folytatásának.
Tartalom ikonok: Videó
Mint beszámoltunk róla, december 8-án megnyitotta kapuit az ismert érdi művész, Eőry Emil saját galériája, mely hétfő kivételével telefonos bejelentkezés (telefonszámok: 0670/351-9279 és 0670/660-5826) után minden nap látogatható 15 és 19 óra között a Balatoni út 95. szám alatt.
A Vöcsök és Martinovics Ignác utcák befejezése után jelenleg is zajlik a Szigetvári és a Dévai utcák aszfaltozása.
A bicskei szurkolóknak köszönhetően le lett takarítva a hó a pályáról, így megrendezték a Bicskei TC - Érdi VSE mérkőzést az NB III Nyugati csoportjának 20. fordulójában, de Limperger Zsolt együttese egy kevés játékot hozó mérkőzésen 1-0-s vereséget szenvedett.
A város adventi koszorújának második gyertyáját Szűcs Gábor alpolgármester, Bántó Béla, a mentőállomás vezetője és Bárány Zsolt, a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény főigazgatója gyújtotta meg.
Mérföldkőhöz érkezett a Marianum Általános Iskola és Gimnázium, hiszen szombaton megtartották a 31 éves intézmény első szalagavató bálját. Egy végzős osztály 18 diákjára tűzték fel az iskolához való tartozást, egyben az elválást szimbolizáló szalagot.
Hetven gyermeket ajándékozott meg a Mikulás szombaton délután a Fundoklia téren. Az Érdnyugat Egyesület a nehéz helyzetben lévő gyermekek ajándékát jótékony felajánlásokból vásárolta meg. A gyerekeket Mikulásfutás, manócirkusz és mese is várta téren, amely egy graffitivel is gazdagabb lett.
A Vadlúd utca–Zámori/Sóskúti út és a Zámori út–Fehérvári út kereszteződéseiben, illetve a Törökbálinti úton is hamarosan elkezdődik a körforgalmak építése – jelentette be a Polgárok Házában tartott szokásos havi sajtótájékoztatóján Dr. Aradszki András, a térség országgyűlési képviselője.
Kempo vb-n öregbítették Érd hírnevét a helyi harcművészek. A Kiválasztottak SE három sportolója indult a szigetszentmiklósi nemzetközi viadalon, ahol Bodor Sebestyén egymaga négy érmet zsebelt be. Vele és edzőjével, Antal Róberttel beszélgettek a Playoff legújabb adásában.
Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium tizennyolc egykori tanulójának alkotásaiból nyílt kiállítás az Érdi Galériában az intézmény fennállásának 60. évfordulóján. A kiállítás vasárnap és hétfő kivételével december 11-ig minden nap megtekinthető 10 és 18 óra között.