Örök nyugalomra helyezték az Ercsi úti temetőben Domonkos Bélát március 13-án. A szobrászművésztől Csőzik László polgármester és Kubassek János, a Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója búcsúzott.
Tartalom ikonok: Videó
Új helyre költözött az érdi fogorvosi ügyelet, a Jenei Fogászat május 1-jétől a Felső utca 8. szám alatt várja a pácienseket a hétvégi és ünnepnapi ügyelet idején. A részletekről dr. Jenei András főorvos számolt be.
Egy év alatt rengeteget fejlődtek a Kárpáti Farkasok. Az érdi jégkorongcsapat U10-es korosztálya már a legerősebbnek számító kék bajnokságban is bemutatkoztak az érdi jégcsarnokban.
Nemcsak az épület új, hanem a programok is: a Topoly utcai idősotthonban bevezették a kutyás terápiát. Pixel hamar az otthon kedvencévé vált, a foglalkozás pedig nemcsak élményeket nyújt a nyugdíjasoknak, hanem fejleszti a finommotorikát, a mozgást, és segít a veszteségek feldolgozásában is.
Az iskolák esetleges bezárására egyelőre nincs szükség, de ha lesz, arról az operatív törzs dönt majd. Aradszki András szerint az iskolák rendelkeznek a távoktatáshoz szükséges eszközökkel, de a szülők nem biztos, hogy fel vannak készülve erre.
Május 28-án Sinkó István festőművész kiállításával az Érdi Városi Galéria is megnyitja kapuit a védettségi igazolvánnyal rendelkező látogatók előtt. Kéri Mihály művészeti vezető beszélt arról is, hogy már készül a galéria honlapja, idén viszont nem tartják meg a Művésztelepet.
Két győzelemmel és egy vereséggel a legjobb 16 között búcsúzott a kijevi tollaslabda Európa-bajnokság további küzdelmeitől az Érdi VSE 25 éves válogatott tollaslabdázója, Kőrösi Ágnes, aki a világranglistán top 70-es versenyzőket is legyőzött.
A történelem vizsgákkal folytatódott az érettségi, amely a diákok szerint más jellegű volt, mint az előző években, könnyebbnek találták, mint a korábbi feladatsorokat. A Kósban 30-an emelt, 71-en pedig középszinten adtak számot tudásukról.
Folytatná politikai pályafutását, és újra megméretettné magát Aradszki András, Érd és a környék országgyűlési képviselője. Az Érd TV-nek adott interjújában azt mondta, folytatni kívánja a lobbi tevékenységét a kormánynál, hogy Érd működési támogatásban részesüljön.
Kicsivel több mint 125 ezer forint gyűlt össze a bántalmazottak krízisalapja részére az érdi nőnapi rendezvényen, ahol a vurstlihangulat vagy mézes-mázos köszöntés helyett valami más fogadta az érdeklődőket. Kiállás a családon belüli bántalmazás ellen és az áldozatok, illetve túlélők mellett.