Tavasszal egyre több bűncselekményre derül fény, ilyenkor ugyanis többen látogatják meg hétvégi házaikat és ekkor szembesülnek vele, hogy betörés történt. Szatmáriné Berczi Dolóresz bűnmegelőzési főtanácsadó szerint Érden kevesebb a betörés, azonban a betörők már nem csak éjszaka csapnak le.
Tartalom ikonok: Videó
Péntek reggelre újabb magyar állampolgároknál és egy iráninál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 85-re nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Két személyautó karambolozott Érden, a Bajcsy-Zsilinszky úton kedd délelőtt - tájékoztatott a Katasztrófavédelem VÉSZ-alkalmazása.
A gyerekek nem értik, mi történik, csak azt érzékelik, hogy a világ felborult és ettől ők és a szüleik is szoronganak-írja dr. Kőnig Róbert, aki most éppen ezért egy videóban magyarázza el a legkisebbeknek is érthetően mi ez az egész, és hogyan vehetik fel a kesztyűt ők is a koronavírus ellen.
Ütközésig fajult két kamionos kakaskodása az M1-es autópályán. A Bpiautosok.hu olvasója az M1-esen rögzített hajmeresztő jelenetet két kamionos között. Az egyik sofőr előzés után nem akarta visszaengedni maga elé a másikat, mire az nemes egyszerűséggel nekiment, és kitolta a külső sávba.
Az NB III Nyugati csoportjának 34. fordulójában az Érdi VSE a már biztos kieső Nagyatádi FC-t fogadta az Ercsi úti Sporttelepen, immár a védettségi igazolvánnyal rendelkező nézők előtt. Az érdiek fordulatos, 6 gólt hozó mérkőzést nyertek meg 4-2-re.
Hosszú kihagyás után ismét jelenléti oktatás zajlik a felső tagozatosok illetve a szakközépiskolások számára. Pintérné Bernyó Piroska, az érdi Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium intézményvezetője az Érd Tv-nek elmondta, tanárok, diákok egyaránt izgatottan várták ezt a napot.
„A kérdés az, hogy milyen gyorsan lesznek tele az intenzív osztályok(...) Én mindent el fogok követni, hogy ez minél lassabban következzen be. Ez a minden pedig most éppen az, hogy nem csinálok semmit. Fura, nem?” – Kovács András Péter karanténslágerrel buzdít az otthonmaradásra.
6 B-típusú odút és egy madáritatót helyeztek ki Érden, a Diófa utcai parkban, melyet a környékbeli lakosok még tavaly kezdtek el kialakítani, azért, hogy segítsék a madarak szaporodását.
Még április elején hirdette meg a százhalombattai Barátság Kulturális Központ, hogy horgolásokat, kötéseket vár, hogy azokat fákra helyezzék ki, így létrehozva egy varázsfát, ám sok alkotás érkezett, így varázsfa helyett varázsligetet hoztak létre.