Tartalom ikonok: Videó

Azokat, akiket pincékbe zárva tartanak, akiket fizikai és érzelmi bántalmazással, droggal kényszerítenek csicskasorba vagy prostitúcióra. Ma már legtöbbjüket nem fekete furgonból előugró maszkos emberek teszik rabszolgává, hanem az áldozat bizalmába férkőző "jóakarók" győzik meg arról, milyen csodás életkörülményeket tudnak majd biztosítani nekik egy kis munkával, tudtuk meg a Szülők Iskolája idei első előadásán.
Egy tucatnyi lelkes parkvárosi, élükön a Környezetvédő Egyesülettel és az Érdi Polgári Természetőrséggel, kitakarította szombaton délelőtt a Natura 2000-es természetvédelmi területet az Érd-sóskúti fennsíkon, ott, ahonnan nyáron is már egyszer eltüntették a szeméthalmokat. Jó hír számukra és minden parkvárosinak, illetve azoknak, akik úgy gondolják, hogy egy természetvédelmi területen a természet (köztük egy tucat védett fajjal) legyen az úr, de rossz hír azoknak, akik eddig ezt a zónát arra használták, hogy megszabaduljanak az építési hulladékaiktól: a jövő héten intézkedik az Érdi Polgárőrség, hogy ne lehessen többé ide kocsival vagy teherautóval behajtani.
1983-ban, éppen 35 évvel ezelőtt nyitott meg Érd első múzeuma, a Magyar Földrajzi Múzeum, akkor még Magyar Földrajzi Gyűjtemény néven, dr. Balázs Dénes magyar karsztkutató, földrajztudós és csapata önzetlen munkájának gyümölcseként. Azóta eltelt egy fél emberöltő, de az érdiek több mint fele ezt mutatná meg elsőként a városba látogatóknak.
A II. Pest Megye Szépe verseny döntőjébe bekerült legszebb 16 lány állt a fotós Csizmazia Zsolt kamerája elé vasárnap a törökbálinti Munkácsy Mihály Művelődési Házban, köztük két érdi hölggyel: Kis Korinnával és Krausz Ágnessel. A lányokat profi sminkesek, fodrászok és stylistok vették a kezükbe, hogy minden flottul menjen, és csak úgy tündököljenek a szépségek a képeken. A fotók pedig fontos szerepet kapnak majd a későbbiekben, hiszen ezek alapján tudja majd a közönség a verseny hivatalos facebook oldalán eldönteni, kire szavazzon, azaz ki legyen a II. Pest Megye Szépének közönségdíjasa.
A zene világnapja alkalmából rendezett szombat esti koncerten igazi, jódlizós sváb dallamok és klasszikusok csendültek fel a Parkvárosi Közösségi Házban Stiblo Anna jóvoltából, az általa vezetett Szirmok Érd Városi és Pedagógusi Női Kar, illetve a Rozmaring kórus előadásában, de a csend is fontos szerepet töltött be a koncerten.