A Pest Megyei Rendőr-főkapitányságnak van egy Kisebbségi Kapcsolattartási Munkacsoportja, mely célul tűzte ki, hogy a rendőrszakma mindenki számára elérhető legyen. Éppen ezért pályázatot hirdettek azon roma származású fiatalok részére, akik a rendőri pályát szeretnék választani.
Tartalom ikonok: Videó
Szeptember 1-jén, 18 órakor a Győri Audi ETO KC–ÉRD bajnokival kezdődik a női kézilabda NB I 2020/21-es kiírása. A mérkőzésről az erdmost.hu-n élő szöveges közvetítéssel jelentkezik. A találkozót az M4 Sport közvetíti.
Kilencedik alkalommal rendezték meg az érdi Rózsafüzér Zarándoklatot, melyen idén is sokan vettek részt különböző céllal. Akik nem akarták vagy nem tudták végigjárni a 17,5 km-es utat, azok bekapcsolódhattak a menet egy-egy szakaszába.
Az Érdligeti kempingben tartott pikniket a nemrégiben alakult Érdi Sárkányszív Szurkolói Egyesület, melynek rendezvényén az ÉRD női kézilabda csapatának játékosai, szakmai stábja, illetve a városvezetés is részt vett.
A Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium alapítványa a legutóbbi bálon több mint egy millió forintot gyűjtött össze, melyből most a szülők, a gimnazisták és a pedagógusok összefogásával kültéri játékokat telepítettek az iskolaudvarra. Az új eszközök főként az alsós gyerekek kikapcsolódását szolgálják majd.
Gyopáros Alpár államtitkár biztosította a városvezetést arról, hogy rendelkezésre állnak a pénzügyi források a Modern Városok Program befejező szakaszára – többek között erről is beszámolt sajtótájékoztatóján Aradszki András országgyűlési képviselő.
Az önkormányzat segítségét kérték, és 50% önerőből finanszírozták a parkvárosi Nyomdász, Olvasztár és Művezető utcák aszfaltozását a helyi lakosok. A pályázat beadásához a lakók 2/3 részének hozzájárulása volt szükséges.
A nagy meseíró születésnapján tartjuk a Magyar Népmese napját, melyen immár hagyomány, hogy a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában megrendezik a Katyika meg Matyika országos mesemondó versenyt. Tavaly óta Elek apó szobra is az iskola belső udvarán áll, ahol idén is koszorút helyeztek el a diákok.
Ezekkel a szavakkal köszöntötte az érdi nyugdíjasokat T. Mészáros András polgármester az Idősek Világnapja alkalmából. Az Idősügyi Tanács idén is műsort szervezett a szépkorúak tiszteletére, akiket a Szepes Gyula Művelődési Központba invitáltak egy zenés előadásra.
Az ÉrdTV Fogadóóra című műsorának 2018. szeptember 27-iki, csütörtöki adása